Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güvensiz Ürünleri Toplatıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güvensiz Ürünleri Toplatıyor!
07.09.2018 10:31:06

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güvensiz Ürünleri Toplatıyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, haksız rekabetin önüne geçilmesi maksadıyla can, mal ve çevre güvenliği bakımından tehlike oluşturan ithal ürünlere yönelik sıkı denetim başlattı.

Bu kapsamda güvensizliği tespit edilen 29 ürün piyasadan toplatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını internet sitesinde yer alan bilgilere göre güvensizliği tespit edilen ve toplatma kararı alınan ürünlerin listesi şöyle:

1       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG075P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

2       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG110P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

3       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG150P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

4       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG220P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

5       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG300P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

6       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG400P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

7       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG550P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

8       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG750P4 Model Elektrik Motoru    Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

9       Mega Mekanik ve Elektrik Güç Aktarma Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. MEGA Marka MEG1100P4 Model Elektrik Motoru  Enerji verimliliği kriterlerini sağlamaması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

10     Suyıka Uluslararası Tem. Mad. San. Tic. Paz. Ltd. Şti.     SUYIKA Marka, Turbo, Süper Şofben S 2070 7000W Ani Su Isıtıcı  Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

11     Suyıka Uluslararası Tem. Mad. San. Tic. Paz. Ltd. Şti.     SUYIKA Marka Turbo Millennium Model 7000W Ani Su Isıtıcı         Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

12     Biofor Kozmetik Elektrik Elektronik Makina Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.         PRODERM Marka Plus Roll On Ağda Makinası       Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

13     Başkent Isı Rezistans-Nimet Önal Başkent Isı Rezistans Marka 11/2 Model (380V, 7,5KW) Daldırma Tipi Su Isıtıcısı         Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

14     Pelsan Aydınlatma San. ve Tic. AŞ. 16A, 250V Normal Korumalı, Örtücüsüz, İletkenleri Sökülebilen, A Tasarımlı Vida Bağlantılı, İki Kutuplu,Yan Topraklama Kontaklı, Keira Model Priz VE 16A, 250V Normal Korumalı, İletkenleri Sökülebilen, Anahtarlı, Taşınabilir 5'li, İki Kutuplu Yan Topraklama Kontaklı Foça Model Priz         Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

15     Güler Yangın Söndürme Cihazları-Kadir Güler Güler Marka 6 kg Kuru Kimyevi Tozlu (KKT) Kasım 2017 Tarihli Yangın Söndürme Cihazı         Yangın performansı deneyinden olumsuz sonuç alınması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

16     Massi Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.     Asem Marka "131 Otomatik" Model Emniyet Kemeri Ölümcül yaralanma riski teşkil etmesi nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

17     Vatan Yatırım ve Dış Ticaret Ltd. Şti. KERNEL Marka 6W E27 Başlıklı Kendinden Balastlı Led Lamba Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

18     Üreticisi ve ithalatçısı tespit edilemedi TIANLANG Marka TL-1200 Model Saç Kurutma Makinesi Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

19     Üreticisi ve ithalatçısı tespit edilemedi NIKAI Marka DH-999 Model Saç Kurutma Makinesi Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

20     Murat Grup Gümrükleme-İsmet Tekbayan   Pure Marka KSC1000P Model Power Inventer ( Güç İnventörü) Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

21     Murat Grup Gümrükleme-İsmet Tekbayan   Pure Marka KSC2000P Power Inventer ( Güç İnventörü)    Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

22     Murat Grup Gümrükleme-İsmet Tekbayan   Pure Marka KSC3000P Model Power Inventer ( Güç İnventörü) Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

23     Murat Grup Gümrükleme-İsmet Tekbayan   Pure Marka KSC5000P Model Power Inventer ( Güç İnventörü) Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

24     Başak Elektronik-Cesim Kalay      UCS AYSAN Marka 8033U1 Power İnventer (Güç İnventörü)  Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

25     Başak Elektronik-Cesim Kalay      UCS AYSAN Marka 83000U1 İnventer (Güç İnventörü) Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

26     Başak Elektronik-Cesim Kalay      UCS AYSAN Marka 80364U1 Power İnventer (Güç İnventörü)     Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

27     Başak Elektronik-Cesim Kalay      UCS AYSAN Marka 81000U1 Power İnventer (Güç İnventörü)     Elektrik Çarpma ve Yangın Çıkarma Riski Bulunması Nedeniyle Temel Emniyet Gereklerini Karşılamaması.

28     Benar Aydınlatma San. ve Tic. Ali ACAR         Benar Markalı, RS-SE 006 Model Ledli Yılbaşı Işığı Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

29     Espar Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti.         Espar Marka EA-001 Model E27 Porselen Duylu Askı Takımı Elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması.

​Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çevre güvenliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER