Sandıkçı Canik’te Kadınlarla Bir Araya Geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sandıkçı Canik’te Kadınlarla Bir Araya Geldi
07.03.2019 14:36:52

 

Sandıkçı Canik’te Kadınlarla Bir Araya Geldi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Anakent Sosyal Tesislerde düzenlenen “Canik Kadınlar Buluşması’ kahvaltı programında AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Baykeser, AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, teşkilat mensupları ve kadınlar bir araya geldi.

Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerin ellerinden öpüyorum

Programda konuşan İbrahim Sandıkçı, “ Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Yeri gelir Erzurumda Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitce dikilerek şehadete ulaşır” dedi.

Kadınlar merhametin, sevginin, hoşgörünün ve özverinin timsalidir

Bu toprakları bize vatan kılan Anadolu’nun tüm kadınlarına selam olsun diyerek, kadınların bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ettiğini belirten Sandıkçı, “Annelik gibi kutsal bir görevin yanında yaşamın her türlü zorluğunu omuzlarında taşıyan varlıktır kadın.  Bu sebeple kadınlarımızın gelişiminin önündeki bütün engeller kaldırılmalı, ailesine, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. AK Parti iktidarı döneminde kadınlarımızın eğitim, iş hayatı ve sosyal alana daha çok katılım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve siyaset alanında daha çok temsili için önemli adımlar atılmıştır. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyorum” ifadelerini kullandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İbrahim Sandıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER