Sap ve İşlevleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sap ve İşlevleri
13.01.2019 18:46:29

 

Sap ve İşlevleri

SAP kelimesinin açılımı Systems Analysis and Program Development'dır.

Genel olarak SAP, kurumlarda planlamaların ve bütçelerinin uygulanması, yüksek performans oluşturulması, doğru kararların kısa sürede alınması ve mevcut hedeflere ulaşma konusunda çözüm ve yardımcı odaklı bir ERP yazılımıdır. SAP, kurumlardaki bir birimi ve ya bir süreç akışının bilgisayar ortamına yansıması halidir. Bir nevi orta ve büyük ölçekli firmalarda verim arttırıcı nitelikte kullanılmaktadır.

Ürünlerin tedarik sürecinden sevkiyat aşamalarına kadar tüm süreci kapsamakta ve sisteme dahil olan tüm departmanlardaki etkileşimler üzerinde denetleme ve gözlem mekanizması oluşturmaktadır. Üretim sürecinde kullanılabilen SAP, İnsan Kaynakları, Muhasebe, Finans gibi departmanlarda da kullanılır.

Bu ERP yazılımı üzerine Sap uzman eğitimi, kullanıcı sap eğitimi ve danışmanlık eğitimi gibi kurslar verilmektedir. Her kursun özelliğine göre kursiyerlerde aranan farklı şartlar bulunmaktadır. İngilizce bilmek, ilgili bölümlerde 4 yıllık fakülteden mezun olmak ya da sadece muhasebe bilgisine sahip olmak gibi sap kursu şartları bulunmaktadır.

ERP Yazılımı SAP Eğitimleri

Türkiye'de en yaygın büyük ve orta ölçekli firmalar tarafından kullanılan ERP yazılımı olan SAP'nin kullanıcı eğitimidir. SAP kullanıcı eğitimleri;

 • SAP FI Muhasebe; müşteriler muhasebesi, defter-i kebir, satıcılar gibi genel muhasebe konularını içerir.
 • SAP CO Maliyet Muhasebesi; kuruluştaki bütün süreçlerin koordinasyonu , izlenirliği ve optimasyonuna yardımcı olur.
 • SAP MM Malzeme Yönetimi; Şirketlerin stoksal hareketlerin, değerleme sınıflarının tayini gibi işlemlerin yapıldığı modüldür.
 • SAP SD Satış Dağıtım; teslimat için gereken satış, sevkiyat ve faturalandırmaya kadar varan süreçlerinin tümünü yönetir.
 • SAP PP Üretim Planlama; üretim süreçleri ve bu süreçlerin sıralaması ve gerekli iş planları yardımıyla üretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği modüldür.
 • SAP HR İnsan Kaynakları; kurumlarda işe alma süreci de dahil personel ile alakalı tüm süreçleri içerir.

SAP Akademi Danışmanlık Eğitimleri ise şunlardır;

 • SAP ABAP Programlama, müşterilerin isteklerine uygun olarak düzenlemelerin yapılması amacı ile kullanılan bir proglamlama dilidir.
 • SAP FI Danışmanlık,
 • SAP CO Danışmanlık
 • SAP MM Danışmanlık
 • SAP SD Danışmanlık olarak danışmanlık eğitimlerini sıralayabiliriz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih doğan     0000-00-00 Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim Butür haberleri mesut beyden ve https://abprotime.com/ adresinde bulabiliyorum
GALERİLER