Şartlı Refleks
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şartlı Refleks
08.02.2018 14:21:00

 

Şartlı Refleks

FETÖ terör örgütünün insanlıkla bağdaşmayan, insaf ve vicdan dışı eylemleri ile ilgili ülkemizde yaşanan, yazılan ve söylenenler; sağduyu sahibi insanımızın zihninde öyle bir hassasiyet oluşturmuş ve toplumu öyle duyarlı hale getirmiş ki, her şeyden ve herkesten kuşkulanır hale gelmişiz. Toplumun duyarlılığının hangi boyuta geldiğini ifade etmek için yaşadığım bir olayı örnek olarak ifade etmek istiyorum.

Saadet Partisi Samsun İl teşkilatı, benim sorumluluğumda siyasi bir çalışma başlattı. Oluşturulan deneyimli bir kadro ile önce bölgesel olarak teşkilatlara ve daha sonra ilçelerde topluma açık yapılan toplantılarda halkımıza beraber olma imkânı buluduk. Bu çalışmalarda “Neden Siyaset Yapıyoruz, Neden Milli Görüşçü olmalıyız ve Neden Saadet Partisinde Siyaset Yapmalıyız” konularını işliyoruz. Özellikle 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra halkımızdan son derece ilgi gördük.

Havza ilçemizde çok sayıda vatandaşın iştirak ettiği ve bize göre çok faydalı bir toplantıdan sonra Samsun’a dönmek üzere aracımızın yanına geldiğimizde, iki kişinin otomobilin yanında bizi beklediğini gördük. Bu kişiler polis olduklarını ve arabanın plakası “FG” olduğu için bir vatandaş tarafından bizim FETÖ'cü olma ihtimalimize karşılık ihbarda bulunulduğunu söylediler. Aracın Saadet Partilliere ait olduğu anlaşılınca memurlar samimi bir şekilde ve iyi yolculuk dilekleri ile bizi yolcu ettiler.

Burada şu hususlar önem arz ediyor. Toplumun FETÖ terör örgütüne karşı bu kadar duyarlı olması son derece önemli. Ondan daha önemlisi, Saadet Partisi mensuplarının bu örgütle en küçük bir ilgileri olmadığının emniyet mensupları başta olmak üzere her aklı selim tarafından kabul görmesi. Bazı art niyetliler Milli Görüşçüleri de söz konusu terör örgütü ile ilişkilendirmeye gayret etseler de tutmuyor ve kabul görmüyor.

Havza olayında yaşanan güzelliklere rağmen yanlış olan husus; “FG” Plakalı araç sahiplerinin potansiyel suçlu olarak algılanması ve plaka nedeniyle ikide bir trafikte kimlik kontrolü yapılması. Hangi harfli plakanın hangi ilçemizde kullanıldığı ve bu plakaların kimlere verildiği Emniyet Müdürlüğünce biliniyor olmasına rağmen, sadece plaka üzerinden kanaat yürütmek sağlıklı bir duruş olamaz. Rutin güvenlik tedbiri olarak yapılmış olsa bile, aynı gece Havza’dan Samsun’a kadar emniyet mensubu kardeşlerimiz tarafından aracımızın kimlik kontrolü için iki defa durdurulması ister istemez “plaka için mi” sorusunu akla getirdi.

Toplumun yaşanan olaylar nedeniyle FETÖ örgütüne karşı hassas davranması ve şartlı refleks göstermesi son derece doğal, önemli ve gerekli. Ancak bunun korku derecesine getirilmesi ve emniyet teşkilatınca kimlere ait olduğu belli olan plaka nedeni ile masum insanları bezdirici boyuta kimlik araştırması yapılması son derece yanlış.

Kötülere ve kötülüklere karşı uyanık olalım ancak, korkumuz; aklımıza galip gelip, huzur ortamımızın bozulmasına neden olmasın. 09. 02. 2018

Nuri Başar  

Milli Görüş Samsun FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert