‘Seçilmiş!’ ODTÜ Rektörü Zamanında Konuşma, ‘Atanmış!’ Rektöre At -Tut
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
‘Seçilmiş!’ ODTÜ  Rektörü Zamanında Konuşma, ‘Atanmış!’ Rektöre At -Tut
10.11.2017 10:42:02

 

‘Seçilmiş!’ ODTÜ Rektörü Zamanında Konuşma, ‘Atanmış!’ Rektöre At -Tut

‘Seçilmiş!’ ODTÜ Rektörü Zamanında Konuşma, ‘Atanmış!’ Rektöre At -Tut

http://odatv.com/melih-gokcek-odtu-rektorunu-de-mi-kandirdi-2810171200.html   linkiyle  yayınlanan bir haber,  yaklaşık 4 senedir söylediklerimi doğrular nitelikte.

Özetle; ODTÜ yolu pazarlığı ve kamuoyu aldatmacası algı yönetimi Rektör Ahmet Acar döneminde başlamış ve bitirilmiştir. Atanmış Rektör zamanında da rektör sadece olan ve önceden hazırlanmış  belgeye imza atmıştır. Dolayısıyla iki rektör de süreci yönetememiştir. Meslek odaları da ha keza öyle.

 Yaygın medyanın Ankara ekleri ise  ise bilerek yolları karıştırdığından bahisle; maalesef bazı savcılık dilekçelerini sanki mahkeme dilekçesi imiş gibi kamuoyuna sunmuş ve bu mizansen  üzerinden olayı götürmüştür.

Bu süre içinde kim hangi yola idare mahkemesinde dava açmış ve dava konusu nedir sorusu bilerek medya ve meslek odaları üzerinden kamuoyuyla paylaşılmamış ve bilerek haber yaptırılmamış ve işin üzerine giden muhabir arkadaşların haberleri yayınlatılmamıştır.

Adam gibi dava açalım diyen bazı Ankara milletvekillerine, hatta milletvekili olarak biz dava açalım diyen  bazı Ankara milletvekillerine ise tazyik yapılarak "siz bu işe karışmayın" mesajı verilmiştir... Kim tarafından?  Odalar tarafından.

Başta ODTÜ olmak üzere seçilmiş bazı üniversitelerin araştırma üniversitesi olması ve sonrasında kademeli olarak özel ve veya yarı özel üniversiteye dönüştürülmesi  projesini de hal böyle olunca Necip Ankara basını dillendiremedi. Ön  bahçesini satışa çıkaran üniversite;  yarın kurumsal kimliğinde de dönüşüme gitmesi kaçınılmaz... Kurbağa misali haşlanırken ODTU tenceresinin altındaki ateşi kimse nedense  kapatmadı.
Oda TV’de çıkan haber bu açıdan önemli.
Şimdi Oda TV' ye  ve bilumum  Ankara kent editoryası necip basınımıza soruyoruz.

Meslek odaları ve Rektörler de sizi kandırmış olabilir mi? Yollar konusunda.

Nerede bu  idare mahkemeleri dava dilekçeleri. Sorun bakalım odalara. Yayınlayın gazetelerinizde.
Aynı kişilerin şimdi timsah gözyaşı dökmesine birçok kişi poposu ile  acı acı gülmekte.
Yapın  bir haber  yarın bakalım. Korkmayın.
Kaldı ki;
Rektör'e atıfla Oda TV’nin yaptığı  ya da yaptırılan  mizansen haberde;  Konumuz olan ODTÜ Yolları ile ilgili olmayıp kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik, Gökçek  gidişi sonrası  arkadan  bir Oda TV klasiğidir!!!

Tahir ÇALGÜNER

Oda TV ODTÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Seydihanoglu     0000-00-00 Danışıklı dövüş dünyası
GALERİLER
Advert