Seçim sonrası AK Parti'den ilk mesajlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Seçim sonrası AK Parti'den ilk mesajlar
25.06.2019 09:29:27

 

Seçim sonrası AK Parti'den ilk mesajlar

İstanbul seçimlerinin ardından AK Parti cephesinden gelen ilk değerlendirmelerde yeniden seçim kararının hatalı olduğunu belirtirken, faturanın büyüğü ise 'Pelikan' grubuna kesiliyor.

AK Parti cephesinden seçim sonrası gelen ilk açıklamalar ve yaşanan tartışmalar şöyle:

ERDOĞAN: 2023 HEDEFLERİMİZE YÜRÜYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul seçimi sonrası yaptığı açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" dedi.

Erdoğan, "Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz" ifadesini kullandı.

BİNALİ YILDIRIM: HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

"Bildiğiniz gibi YSK seçimin sonuçlarıyla ilgili yasağı kaldırmış bulunuyor. Şu an itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum" diyen Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu seçim kampanyası boyunca elinden gelen bütün gayreti gösteren bütün yakın arkadaşlarıma projelerimizi vaatlerimizi anlatma fırsatı veren İstanbul'umuzun güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda büyük fedakarlık gösteren aileme de teşekkür ediyorum.

Ben bu sonuçların İstanbul'umuza İstanbul’un geleceğine hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımıza İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek beş yıl için; kadınlarımız, çocuklarımız, bütün İstanbul’da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

ARINÇ: BAŞARILAR DİLERİM

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç, 23 Haziran seçimine ilişkin kısa bir açıklamada bulundu.

"Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eder, İstanbul’umuz için yapacağı hayırlı hizmetlerde başarılar dilerim" diyen Arınç, "Seçim bitmiş milli irade tecelli etmiştir. Sonucun İstanbul’umuz için hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

AYDIN ÜNAL: SUSMA ZAMANI DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 8 yıl boyunca metin yazarlığını yapan ve iki dönem AKP'den milletvekili seçilen Aydın Ünal, seçim sonuçlarının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"Yoo! Erken de değil, susma zamanı da değil artık" diyen Ünal, "31 Mart’ta hezimet yaşattılar, gereksiz yere seçim tekrarı yaptırdılar, kötü kampanyayla tekrar hezimete yol açtılar" ifadesini kullandı.

NASIL DA KEMİRDİK

AK Parti içinden Berat Albayrak, Hilal Kaplan, Cemil Barlas, Cem Küçük gibi isimlerden oluştuğu ileri sürülen "Pelikancı" ekibi hedef alan Ünal, "Boğaz’a nazır yalılarında PELİKAN baronları 'nasıl da kemirdik' diye kadeh tokuşturuyor olmalı şu an!" dedi.

MUSTAFA YENEROĞLU: AHLAKİ ÜSTÜNLÜĞÜ KAYBETTİĞİMİZ İÇİN

AK PARTİ İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri kazanmasının ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

“Ahlâkî üstünlüğü kaybettiğimiz için İstanbul'u kaybettik" diyen Yeneroğlu, "Samimî öz eleştiri yaparak yeniden ümit olabiliriz. Bunun için geçmişi ve mitleri bırakıp geleceğe ve gençlerin hayallerine bakmalı, rasyonalite, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı ve temel haklara odaklanmalıyız" ifadesini kullandı.

CEM KÜÇÜK: HEZİMET

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, AK PARTİ'nin 800 bin oy farkla kaybettiği İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Küçük, "Bu sonuç kabul edelim ki AK Parti için hezimettir" dedi.

TAYYAR: ŞİMDİ HESAP ZAMANI

AK Partili eski vekil Şamil Tayyar, Ekrem İmamoğlu'nun seçimi yeniden kazanmasının ardından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Tayyar, "Hayırlı uğurlu olsun. Sandıkta tecelli eden milli iradeye saygı duymak, demokratik olgunluktur. Seçim aslında 6 Mayıs’ta kaybedilmişti. Milletle inatlaşılmaması gerçeğini, 17 yıl sonra biz de öğrendik. Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgi verenler için şimdi hesap zamanı" ifadesini kullandı.

ÖZDAĞ: YA YENİ HAL, YA YENİ HAL

Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen AK Parti'den üç dönem Manisa Milletvekili seçilen ve partide Genel Başkan Yardımcılığı yapan Selçuk Özdağ, 23 Haziran seçimi sonrası yaptığı açıklamada "Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır. Bu seçimin en önemli sonuçlarından bir tanesi de budur' dedi. Özdağ, 'Ya YENİ HAL,ya YENİ HAL..." ifadesini kullandı.

HaberSol

AK Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlu pelikan grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert