Seçime Gölge Düşürmek İsteyenlere Sosyal Medyada Sıkı Takip
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Seçime Gölge Düşürmek İsteyenlere Sosyal Medyada Sıkı Takip
16.06.2018 11:28:02

 

Seçime Gölge Düşürmek İsteyenlere Sosyal Medyada Sıkı Takip

24 Haziran seçimlerinde özellikle terör örgütleri ile irtibatlı sosyal medya hesapları üzerinden seçime gölge düşürülmeye çalışılacağı ihbarları emniyet ve BTK'yı harekete geçirdi

Türkiye'nin geleceğinin oylanacağı 24 Haziran seçimlerinde özellikle terör örgütleri ile irtibatlı sosyal medya hesapları üzerinden seçime gölge düşürülmeye çalışılacağı ihbarları emniyet ve BTK'yı harekete geçirdi. Emniyet Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve BTK yaptıkları çalışmalarda son dönemlerde Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya kanalları üzerinde sahte hesaplarda artış tespit ederken, bu hesapların tamamı gözetim altına alındı.

MANİPÜLASYONA GEÇİT YOK

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda özellikle Facebook, Twitter, YouTube üzerinden manipüle edilmiş fotoğraf ve haber içeriği paylaşanlar, seçim sonucuna şaibe düşürmeye çalışanlar, vatandaşı sandık sonucuna karşı kışkırtanlar ve toplumun belli kesimine karşı kin ve nefret içerikli paylaşımlarda bulunanlar tespit edilip haklarında işlem başlatılacak. Vatandaşların arasında nifak sokmayı amaçlayan türde paylaşımlar suç unsuru sayılarak buna göre işlem yapılacak. Facebook, Google, YouTube ve Twitter'ın yöneticileri ile irtibata geçilerek, seçim süresince Türkiye ile dayanışma içinde bulunmaları ve karar alma mekanizmasını hızlı işletmeleri talep edilecek. BTK'da kriz merkezi de kurulacak.

​24 Haziran seçimleri sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert