Selçuk Özdağ:Fetö İle Chp 15 Temmuz Sürecinde Birlikte Çalıştı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selçuk Özdağ:Fetö İle Chp 15 Temmuz Sürecinde Birlikte Çalıştı
14.07.2017 10:03:46

 

Selçuk Özdağ:Fetö İle Chp 15 Temmuz Sürecinde Birlikte Çalıştı

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun TBMM Başkanlığı’na sunduğu rapordaki CHP-FETÖ ilişkisinin detaylarını anlatan Komisyon Başkanvekili Özdağ, CHP’nin FETÖ’yü 15 Temmuz için cesaretlendirdiğini, kirli ittifakın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmeyi hedeflediğini söyledi.

FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, önceki gün hazırladığı raporu TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a sundu. Raporda FETÖ’nün tüm yapılanması kaleme alınırken, CHP ve FETÖ arasındaki ilişki de irdelendi. Raporda CHP’nin yerel, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde FETÖ ile birlikte çalıştığı, Kılıçdaroğlu’nun FETO ile aynı dile konuştuğu vurgusu yapıldı. CHP kanadından rapordaki ifadeleri yalanlamak için sürü ile açıklama gelirken Darbe Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, raporda ele alınan CHP-FETÖ ilişkisini Diriliş Postası’na anlattı. FETÖ ile CHP arasındaki ilk bağın dershanelerin kapatılması kararından sonra kurulduğunu anlatan Özdağ, “Dershaneler kapatıldıktan sonra CHP milletvekilleri AİHM’e götürdüler. Dershanelerle ilgili konuda FETÖ’ye destek verdiler. İlk organik bağları bu konuda başladı” diye konuştu.

17-25 Aralık’ı önceden biliyor muydu?

Kılıçdaroğlu’nun 17-25 Aralık darbe girişiminden önce yaptığı ABD ziyaretinde FETÖ’cülerle yaptığı görüşmeleri hatırlatan Özdağ, alçak girişimden sonra ittifakın derinleştiğini kaydederek, “17-25 Aralık’tan 10 gün önce Amerika’ya gitti Kılıçdaroğlu ve Faruk Loğoğlu. Amerika’da 5 tane FETÖ’nün dernekleriyle görüşme yaptılar. Görüşmelerden sonra CHP genel başkan yardımcısı ve Faruk Loğoğlu açıklama yaptılar. Bu yapı Türkiye’deki diğer cemaatlere benzemiyor. 
Bunlarla işbirliği yapmaya devam edeceğiz dediler. Daha sonrasında 17-25 Aralık olayları oldu, CHP ekonomik, siyasi darbe olduğunu idrak edemedi veya etmek istemedi. FETÖ ile çok çeşitli mesaiye başladı, yerel yönetimler seçimlerinde de CHP ye destek verdi. CHP’de desteğinize ihtiyacımız yok demedi” ifadelerini kullandı.

Özel kalemi Bylock’çu

CHP’nin önceden F tipi diye tanımladığı bir örgütle bir araya gelecek şekilde değiştiğine dikkat çeken Selçuk Özdağ, FETÖ- CHP ilişkisini CHP’li Güler’in de anlattığını aktararak, şunları söyledi: “Prof. Dr. Birgül Ayman Güler hanımefendi ‘FETÖ’nün gerçek yüzünü AK Parti gördü, ilişkisini kesti, biz hain dediğimiz yapıyla neden kol kola giriyoruz’ diye demeç verdi. 
CHP’liler daha sonrasında destek vermeye başladılar. AK Parti’yi FETÖ’nün gücüyle alt etmek alaşağı etmek istediler.”

Alenen suç işlediler

17-25 Aralık’ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ’ye karşı amansız bir mücadele başlattığını ifade eden Özdağ, ancak operasyonlara CHP’nin engel olmaya çalıştığını, FETÖ’yü kolladığını belirterek, “Okullarını kapattık, dershanelerini kapattık, ticaret merkezleri kapatıldı. Gazeteleri, dergiler, radyolarına kayyum atandı ve daha sonrasında kapatıldı.
CHP milletvekillerini kapanırken de, kayyum atanırken de hep bunlara destekte gördük. Bank Asya’ya para yatıran Mahmut Tanal vardı. FETÖ bunları ciddi şekilde kullandı. Bunlarda kullanılmaya müsaitti. Bunlarda AK Parti’yi bunlarla indiririz diye düşündüler. Siyaseten bunu düşündüler bilmeden gaflet içindeydiler. CHP FETÖ’yle işbirliği yapmıştır. 
FETÖ ile işbirliği suçtur. CHP 15 Temmuz öncesi buraya alenen destek vermek bunları cesaretlendirmiştir. FETÖ’yü cesaretlendirmiştir. FETÖ’nün arkasında ki egemen güçleri güçlendirmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

“Git suç duyurusu yap”

Kılıçdaroğlu’nun ABD Büyükelçisi Baas ile yaptığı görüşmenin ardından, FETÖ’yü kollamak için uydurduğu “Kontrollü darbe” safsatasını da değerlendiren Özdağ, şu ifadeleri kullandı: “Kontrollü darbe demek cumhuriyete, demokrasiye, insan haklarına, parlamentoya, vekillere, halkın iradesine, hükümete ve devlet geleneğimize ihanettir. Bunu söyleyenin belgesi olması lazım. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunma cesareti gösterebiliyor musunuz?”

Sabri İşbilen / Diriliş Postası

fetö Kılıçdaroğlu Darbe Araştırma Komisyonu Selçuk Özdağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert