Serkan Baltacı: Tarihin en kalabalık deaflympics organizasyonu samsun’da!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Serkan Baltacı: Tarihin en kalabalık deaflympics organizasyonu samsun’da!
10.07.2017 15:00:33

 

Serkan Baltacı: Tarihin en kalabalık deaflympics organizasyonu samsun’da!

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG), Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Serkan Baltacı’yı ziyaret etti.

Olimpiyatların Samsun’da yapılmasının şehrin kalkınması ve gelişmesi açısından çok önemli olduğunu söyleyen Baltacı ‘ Olimpiyatlara kısa bir süre kalmasına rağmen ülkelerin tarihin en büyük İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ilgileri artarak devam ediyor.

Guatemala’nın da sporcu göndereceğini açıklamasıyla Samsun Deaflimcpics 2017’ye katılacak ülke sayısı 97’ye yükseldi’ dedi.

Samsun’da yapılacak Deaflympics 2017 için geri sayımın sürdüğünü belirten Baltacı, ‘3000’in üzerinde sporcunun 21 farklı branşta yarışacağı oyunlar, tarihin en kalabalık Deaflympics organizasyonu olacak. Son olarak Guatemala’nın da sporcu göndereceğini açıklamasıyla, organizasyonun başlamasına sayılı günler kala katılan ülke sayısı 97’ye yükseldi. Samsun 2017’de bir sporcu bir de delegeyle temsil edilecek Guatemala, yalnızca yüzme dalında yer alacak. 18 yaşındayken Sofia 2013’te bayrağını ilk kez temsil eden genç yüzücü Sergio Pablo Aragon bu sefer Samsun’da Guatemala’nın başarısı için havuza girecek’ diye konuştu.

Bu arada Baltacı Samsun Deaflympics 2017’de yüzmede mücadeleler 20-26 Temmuz tarihleri arasında düzenleneceğini belirtti.

Samsun İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Samsun Deaflimcpics 2017 Serkan Baltacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert