Sevgili Genç Sakın Onlara Kanma
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sevgili Genç Sakın Onlara Kanma
08.04.2017 12:26:55

 

Sevgili Genç Sakın Onlara Kanma

Adaleti savun, merhameti savun, Türkiye fikrini savun. Güvenin kırılmasın asla. Seslerinin çok çıktığına aldırma. Şöhretlerine aldırma. Tehditlerine aldırma.

Gençsin ve damarlarından hızla akan deli kan hayata karşı heyecanını yükseltiyor. Gençsin ve gittiğin her yere katıksız bir umut katıyorsun. Şimdi bu ülke senin gözlerinin içine bakıyor yeni bir umut için. Bu yok sayılmış halk, bu gururu kırılmış insanlar, yani kısık sesler…

Bir millet ayağa kalkarken, güçlü kollarınla, merhametli kalbinle, keskin aklınla ellerinden tutmanı bekliyor. Onların maskelerine aldanma; süslü cümlelerine, vitrine koydukları popüler yüzlere, fiyakalı kıyafetlerine, şöhretlerine kanma. Ateşli sloganlarına bakma sen onların; hakikat ellerindeymiş gibi özgüvenli duruşlarına kanma. Onların özgüven dedikleri şey kocaman bir kibirden başka şey değil. Kendi topraklarından nefret ediyorlar; geçmişten, kendi insanlarından, inanma biçimlerinden, daha pek çok şeyden.

Gezi zamanında “Zulüm 1453’te başladı” diye yazmışlardı her yere. Mesele buradan başlıyor. Bir tarih dönümünü, bir adalet hareketini, bir kutlu fethi zulüm diye görüyorlar. Yabancı vakıflardan büyük fonlar alarak, yurtdışı lobilerinden büyük destekler alarak bu topraklara bir yabancı gibi bakmaya devam ediyorlar. Kanma onlara. Bu büyük ülkeden yana dur; bu aziz topraklardan yana, Anadolu irfanından yana, elleri nasırlı adamlardan yana, gözü yaşlı kadınlardan yana. 15 Temmuz’da bedenlerini bombalara, kurşunlara siper eden inanmış kadınların, erkeklerin, gençlerin ve yaşlıların yanında dur. Adaleti savun, merhameti savun, Türkiye fikrini savun. Güvenin kırılmasın asla. Seslerinin çok çıktığına aldırma. Şöhretlerine aldırma. Tehditlerine aldırma.

Bu ülkeye, bu coğrafyaya, bu dünyaya bir parça umut kat. Avrupa’nın kibirli şehirlerine karşı İstanbul’u savun. Mesele memleket, birlikte EVET.

Türkiye adalet 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert