Shrink Makinasının Sağladığı Avantajlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Shrink Makinasının Sağladığı Avantajlar
24.06.2018 12:39:32

 

Shrink Makinasının Sağladığı Avantajlar

Çağımızın rekabet ortamında sorunsuz ve hızlı bir şekilde üretim gerçekleştirebilmek için üretimde kullanılan makinelerinizin özellikle de paketleme makinenizin teknolojinin gelişmiş ürünlerinden oluşması gereklidir.

Shrink makinası; günümüzde imalathanede ve üretimi tamamlandıktan sonra kullanıcısına ulaştırmak için her ürün paketleme işleminden geçer. Paketlemesi yapılan ürünlerin kimi zaman direk nakliye işlemi yapılırken; kimi zaman ilk önce raflara dizilir ve bir süre depo da bekletildikten sonra nakliye işlemi yapılır. Bu işlemler gerçekleşirken; genellikle depolama ya da nakliye sırasında ürünlerin bazen paketleri istemeden açılmış olur. Bazen de ambalajlar deforme olmaktadır. Bu da aracı ve üretici firmaların maddi kayıp yaşamasına sebep olmaktadır.

Shrink paketleme de; ürünlerin etrafı filme sarılır ve filmin kenarları kaynak sayesinde mühürlenir. Yoğun ısı sayesinde film çekerek; büzüşüp ürün şeklini alır. Dolayısı ile Shrink makinesinin paketleme işlemi için ne kadar avantajlı olduğu öne çıkmaktadır. Shrink makinası, filmi aracılığı ile ürünlerin üzerinde bariyer görevi yapan bir paketleme çeşididir. Ürünlere sağladığı koruyuculuk sayesinde işletme sahiplerine pek konuda avantaj sağlamaktadır. https://www.maripak.com/shrink-makinasi/ adresinde de görüleceği üzere shrink makinalarıyla birçok avantaj elde edilebilir.

shrink

Shrink Makinesinin Paketleme de Sağladığı Avantajlar

Shrink makinasının sağladığı avantajlar konusunu detaylı bir şekilde anlatmak gerekir ise, aşağıda kullanım yöntemi ve çalışma prensibi ile sağladığı avantajlar detaylı olarak yer almaktadır:

 1- Çalışan gücü açısından kazanç sağlar.

 2-Ürünleri hijyenik bir şekilde gerçek sahibine ulaştırılmak için etkilidir.

 3- Birden daha fazla paketi bir arada tutma yani hepsini bir tek paket haline getirmeye olanak tanır.

 4- Kağıt tarzı ürünleri alıcısına ulaşmadan önce okunmasını, yırtılmasını ya da kırışmasını önler.

 5- Şeffaf görüntüsü olduğu için görsel bakımdan olarak ürünün daha kaliteli gözükmesine katkı sağlar.

 6- Koruyucu özelliği sayesinde ürün satın alınmadan önce ambalajının açılmasını engeller.

 7- Ürün üzerine logo, barkot ve resim gibi şeylerin yapılmasına olanak sağlar.

 8- İçerisinde bulunan ürünü her türlü böcek ve haşerelerden korur.

 9- Ürünün; rutubet, su, nem ve gibi dış etkenlerden göreceği zararlardan korur.

Sorunsuz Üretim Yapabilmek İçin Gerekli

Çağımızın rekabet ortamında sorunsuz ve hızlı bir şekilde üretim gerçekleştirebilmek için üretimde kullanılan makinelerinizin özellikle de paketleme makinenizin teknolojinin gelişmiş ürünlerinden oluşması gereklidir. Diğer türlü rakip firmaların üretim kapasitesine yetişmeniz çok zordur. Bu da rakiplerinizin her zaman bir adım gerisinde kalacağınız anlamına gelmektedir. Oysa shrink makineleri hem üretiminizde serilik sağlayacak hem de paketlemelerinizin kısa süre içinde kusursuz bir şekilde üretimden çıkışını sağlayacaktır.

Ayrıca sağladığı avantajlardan birisi de ürettiğiniz ürünleri; üretir üretmez gerçek alıcısına göndermek yerine gerektiği kadar (bir süreliğine) deponuzda bekletme olanağı sağlamasıdır. Çünkü shrink paketleme sayesinde üretilen ürünlerin dışarısı ile bağı kesileceği için bozulma ve benzeri durumlar en aza indirilecektir. Yani bir paketleme makinesi satın alarak ciddi anlamda kazanç elde edebilirsiniz. Bu sebep ile hiç zaman kaybetmeden paketleme için uygun model hangisi ise belirlemeli ve en kısa sürede almalı ve sorunsuz paketlemeler yapmalısınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER