Advert
Sıfır Araba Almak mı? İkinci El Araba Almak mı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sıfır Araba Almak mı? İkinci El Araba Almak mı?
20.09.2019 16:33:26

 

Sıfır Araba Almak mı? İkinci El Araba Almak mı?

Eğer araba almak için bütçeniz sınırlıysa ve o bütçeyi aşmak istemiyorsanız sadece sıfır otomobillere yönelmek doğru olmayacaktır.

Bir araba satın almayı düşünüyorsanız, ancak nasıl bir araba alacağınıza karar veremiyorsanız bu yazımız tam size göre. İlk olarak sıfır mı yoksa ikinci el araba almak konusunda karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü bir yanda daha kimsenin kullanmadığı ilk sahibinin siz olacağı bir araç, diğer tarafta ise ikinci el olmasının getirdiği fiyat avantajıyla istediğiniz aracı çok daha rahat alabilirsiniz.

  • Sıfır Otomobiller Çok Daha Hızlı Şekilde Değer Kaybedilmektedir

Fiyat olarak ikinci el araç almak her zaman çok daha avantajlıdır. Özellikle sahibinden alınacak olan araçlar için daha rahat bir şekilde pazarlık yapabilir belirlenen fiyatın daha da aşağısına satın alabilirsiniz. Sıfır araçlar çok daha hızlı değer kaybetmektedir. Fakat ikinci el araçlar bu söz konusu değildir.

Satın aldığınız aracı uzun yıllar kullanmak taraftarı mısınız, yoksa birkaç yılda bir aracınızı yenilemeyi mi tercih edersiniz? Bu noktada eğer uzun yıllar kullanmak istiyorsanız sıfır araba almak sizin için pekte zarar anlamına gelmeyecektir. Ama aracınızı birkaç yılda bir değiştiriyorsanız ikinci el araba almak bunun için gayet uygundur.  

  • Aynı Fiyata Daha İyi Özellikler

Eğer araba almak için bütçeniz sınırlıysa ve o bütçeyi aşmak istemiyorsanız sadece sıfır otomobillere yönelmek doğru olmayacaktır. İstediğiniz donanım ve özellikleri bütçenize uyacak şekilde bulmak istiyorsanız ikinci el araçlar size daha uygun olacaktır. Özellikle sahibinden satın alınacak olan ikinci el araçların özelliklerini direkt olarak sahibinden öğrenmek daha kolay olacaktır. Ayrıca araç satın almadan önce güzel bir araştırma yapmak önemlidir. İkinci el araba satılan sitelerden direkt olarak araçlara bakabilir kendinize bir liste oluşturabilirsiniz. Bu sayede aracı galeri vb. yerler yerine direkt olarak sahibinden de satın alacak olabilirsiniz.

  • Aracın Geçmişi Önemlidir

İkinci el otomobil alımıyla ilgili en büyük problem, aracın kaza yapıp yapmadığı veya geçirdiği tamir ve bakım işlemlerinin bilinip bilinmemesidir. Sıfır araç alacaksanız ilk sahibi siz olacağınız için bunlar pek sorun teşkil etmeyecektir. Fakat ikinci el bir araba satın alacaksanız aracın geçmişini iyice öğrenmekte fayda var. Özellikle sahibinden direkt olarak alınacak araçların geçmişini çok daha rahat öğrenebilirsiniz. Direkt sahibinden satılmayan araçlara yanaşmanız pek tavsiye edilmemektedir. Sahibinden alınacak araçlar için satın alınmadan önce rica edip bir deneme sürüşü bile yapabilirsiniz.

İkinci el araba alırken internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Size bu konuda 2elarabam.com gibi ikinci el araba seri ilan siteleri yardımcı olacaktır. Sadece belli siteler üzerine odaklanmamak gerekir birçok ilan platformuna bakmak lazım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert