Şimdi de ABD ekonomisini tehdit etti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şimdi de ABD ekonomisini tehdit etti!
24.08.2018 09:35:29

 

Şimdi de ABD ekonomisini tehdit etti!

Trump "Eğer herhangi bir zamanda bana yönelik azil süreci olursa piyasa çöker" dedi.

Sputnik'in aktardığına göre; Fox and Friends adlı televizyon programında konuşan Trump "Harika iş çıkartan birine nasıl azil süreci başlatılabilirsiniz bilemiyorum. Şunu söyleyebilirim eğer bana yönelik herhangi bir zamanda azil süreci başlatılırsa bence piyasa (ABD ekonomisi) çöker. Herkes yoksullaşır ve olamayacağını düşündüğünüz rakamları görürsünüz" dedi.

Trump, eski kişisel avukatı Michael Cohen'in federal mahkemede ABD seçim kampanyası finansmanı kanunlarını Başkan'ın emri ile ihlal ettiğini kabul etmesi sonrası ABD medyasında Trump'a yönelik azil sürecinin başlayabileceği tartışmalarının ortaya çıkması üzerine bu açıklamayı yaptı.

KADINLARA VERİLEN PARA

Trump, geçmişte ilişki yaşadığı iddia edilen iki kadına, 2016'daki seçim kampanyası sırasında konuşmamaları için yapılan ödemelerin seçim kampanyası yasalarına aykırı olmadığını savundu. Trump, "Ödemeler benden geldi, kampanyadan değil. Bunun hakkında tweet de attım" dedi.

Ödemeler, Trump'ın savcılıkla işbirliğine giden eski avukatı Michael Cohen tarafından yapılmıştı. Cohen, Trump'ın ilişkisi olduğu iddia edilen iki kadına ödeme yaparak seçim kampanyalarının finansmanıyla ilgili yasaları deldiğini itiraf etmişti.

Eski avukatı Cohen ise ifadesinde, ödeme yapması konusunda talimatı Trump'tan aldığını söylemişti. Cohen, Trump ile söz konusu ödemeleri konuştuğu ve seçim öncesinde kaydedilmiş olan ses kayıtlarıı Temmuz ayında yayınlamıştı.

Trump ise geçmişte ödemeler hakkında bir bilgisi olmadığını iddia etmişti. Trump ayrıca Cohen'i daha az ceza almak için "hikayeler uydurmakla" suçladı.

Fox televizyonunun yaptığı Trump röportajının tamamı bugün yayınlanacak ancak röportajdan kısa bölümler basın ile paylaşıldı.

ÖDEMELER YASA DIŞI MI

10 yıldan uzun süre Trump'ın avukatlığını yapmış olan Cohen, porno yıldızı Stormy Daniels ve eski Playboy modeli Karen McDougal'a ödeme yaptığını itiraf etmişti.

Ödemeler kadınların seçim kampanyası sırasında konuşmalarını engellemek için yapılmıştı.

Sus payı olarak verilen paralar seçim kampanyası sırasında Federal Seçim Komisyonu'na bildirilmemişti.

ABD seçim yasalarına göre, oy tercihini etkileme amacıyla yapılan tüm harcamalar seçim komisyonuna bildirilmek zorunda.

Ödemelerin yasa ihali olup olmadığını ise, paranın Trump'ın kişisel itibarını korumak için mi yoksa seçim kampanyası sırasında imajının zedelenmesini engellemek için mi verildiği sorusunun cevabı belirleyecek.

Trump ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER