SİMGE’DEN ‘MİLİTAN’ TEPKİSİ
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SİMGE’DEN ‘MİLİTAN’ TEPKİSİ
10.08.2013 14:28:44

 

SİMGE’DEN ‘MİLİTAN’ TEPKİSİ

Twitter’da İmam Hatipliler için “militan” benzetmesini yapan, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün sözlerine İmam Hatipli öğrencilerin yayımladığı Simge Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ubeyde Ensar Okutan’dan cevap geldi.

GAFLETİNİ TESCİLLEDİ

Samsun’da yayınlanan Simge Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Okutan “CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün İmam Hatip Okullarıyla ilgili açıklamalarını tüm İmam Hatip camiası adına esefle kınıyoruz. İmam Hatip okullarına olan talebi bir siyasi hareketin yönlendirmesinin sonucu olarak değerlendiren Aygün, İmam Hatiplilerin El-Nusra militanı olduğu iddiasıyla da gafletini tescillemiştir. Bu ülkede İmam Hatipler ilmi eğitimin yanında İslami ve ahlaki eğitimi de sağlıyor olması hasebiyle halkın takdirini kazanmış kurumlardır. Özgürlüklere ket vurulan ve emeklerin gasp edildiği dönemler dışında bilimsel alanda ve ahlaki olarak en donanımlı öğrencilerin yetiştirildiği bu okullar kimsenin yönlendirmesine ihtiyaç duymadan milletin gözbebeği olmuştur”diye konuştu.

Okudan İmam Hatiplilerin insana, milletine ve ülkesine değer veren sağduyulu bireylerler olduğuna da vurgu yaparak,

ASIL MİLİTANLIK MİLLETİN DEĞERLERİNE HAKARETTİR

“Bugün İslam adına Cihad iddiasıyla hareket eden ve masum sivillere zulmetmekle yargılanan El Nusra örgütü diktatör bir lidere muhalefet olma amacından sapmıştır. Temelinde insan sevgisi ve Allah korkusu olan kimse böyle bir örgüte militan olmakla itham edilemez. İmam Hatipler Allah korkusu olan bireyler yetiştirmektedir. Bizler Allah’tan korkanın kula ve topluma zarar vermeyeceğini inanıyoruz. Milletin vekili olma sıfatına sahip bir kişinin büyük başarılara imza atan ve hırsız, terörist, katil, vatan malına zarar veren, yakıp, yıkan bireyler yetiştirmeyen İmam Hatip okulları ile alakalı bu açıklaması milletin nabzını ölçme konusunda başarısız olduğunu göstermektedir. Bu millet Hüseyin Aygün’e hakaret değil vekalet görevi vermiştir. Asıl militanlık ise milletin değerlerine hakaret etmektir.

Sayın Aygün'ün pervasız açıklamaları, tüm öğrenci ve mezunlara samimi bir özrü gerektirir.” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER