​Sinop Milletvekili Aday Adayı Siyaseti unutamamış
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Sinop Milletvekili Aday Adayı Siyaseti unutamamış
09.06.2018 09:44:06

 

​Sinop Milletvekili Aday Adayı Siyaseti unutamamış

​Samsun'da karne günü etkinliklerinde İl Milli Eğitim Müdürü Esen'in uzun konuşması güneşin altında ayakta bekleyen öğrencileri zor duruma soktu.

Samsun'da 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2. dönem karne töreni Baruthane Ortaokulu'nda gerçekleşti. Törene, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende, protokol üyeleri kurulan çadırın altında otururken karne günü sevinci yaşayan öğrenciler, 24 derece sıcaklıkta dakikalarca güneşte ayakta bekledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in konuşması 22 dakikayı bulunca, öğrenciler yere oturmak ve ellerindeki bayraklarla başlarını örtmek zorunda kaldı. Durumu gören Vali Kaymak, konuşmasını 4 dakika ile kısa kesti.

Haber Gazetesi’nin haberine göre, Samsun Milli Eğitim Müdürüyken görevinden istifa ederek Sinop Milletvekili Aday Adayı olan ve listeye giremeyince görevine geri dönen Coşkun Esen 22 dakikalık konuşmasının ardından söz alan Vali Kaymak, güneş altında bunalan öğrencileri dikkate alarak konuşmasını 4 dakika ile kısa kesti. Vali Kaymak, "Değerli milli eğitim müdürümüz uzun ve kapsamlı bir konuşma yaptı. Benim de aynı kapsamda yapacağım konuşma sizleri sıkacaktır. Sevgili yavrularımız sıcakta ve güneş altındalar. Onlar bizim için kıymetli, onları üzmek istemeyiz. Milli eğitim müdürümüz yaptıklarımızın bir kısmını anlattı, buradan şu çıkıyor; biz devlet olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Samsun olarak daha çok önemsiyoruz. Bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapılıyor. İkili eğitimden tekli eğitime geçmeden tutun da, okuma yazma seferberlikleri, Maarif Hareketi, spor salonlarından çok daha iyi yararlanmalarına kadar yüzme kursları konusunda çalışılıyor. Hedefimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğimizden emin olmak. Samsun'da eğitim ve öğretimde istediğimiz düzeye geleceğimizi düşünüyorum. Akademik başarının yanı sıra çocuklarımızın vatansever duygularla yetişmesini çok önemsiyoruz. Samsun Okuma Vakti'nin çok anlamlı olduğuna inanıyorum. Çocuklar şimdi karne alıp tatile giriyorlar ama şöyle bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Ben de bir veliyim. Liseye giden bir oğlum var. Bilgisayar ve cep telefonunu elden bırakmıyorlar. Bu çocuklar için büyük bir tehlike. Tamamen uzak kalmalarını istemiyoruz ama tehlikeli oyunlar veya bilgisayar başında uzun saatler kaldığı için hastalanıp ölen çocuklar var. Lütfen çocukların oyununu kontrol edin. Samsun çok güzel bir il, doğası var. Çocuklarımız tatilde dışarıya çıksın" diyerek konuşmasını çok kısa kesti.

Kaynak: Haber gazetesi

Samsun İl Milli Eğitim Coşkun Esen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-06-11 Bravo valiye, gayet üsturuplu giydirmiş müdür kasıntısına,vekil adayı olduydu, keşke geri müdürlüğe başlatmayaydılar iyiydi.
GALERİLER