Sırada danışmanlar mı var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sırada danışmanlar mı var!
06.11.2017 10:44:53

 

Sırada danışmanlar mı var!

AK Parti’de metal yorgunluğu temizliğinin Külliye’deki danışmanlara da uzanacağı iddia ediliyor.

Külliye içinde gerek yok metal yorgunluğu ve gerekse Kripto FETÖ’cü iddiaları danışmanların özel hayatlarının da incelemeye alınmasına sebep oldu.

Kripto FETÖ’cü' diye Cumhurbaşkanlığına şikayet edilen bazı danışmanların iş ve özel hayatları inceleme altına alındı.

Akasyam haberin edindiği bilgilere göre Gazi Üniversitesinden  Tahir Çalgüner, 14.06.2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı makamına bir dilekçe vererek FETÖ ile mücadelede gördüğü aksaklıkları dile getirdi.

Tahir Çalgüner “1331674” evrak nolu dilekçede Gazi Üniversitesi’nde yaşanan olaylara ve FETÖ’den tutuklanan eski Rektör Süleyman Büyükberber’in adamlarının üniversitedeki faaliyetlerine dikkat çekti.

Üniversitede FETÖ ile mücadelede zaafiyet olduğunu vurgulayan Çalgüner, dilekçesinde “YÖK içindeki bir uzantının, Anayasal suçlarla mücadele savcılığı ve Danıştay 8. daire nezdinde bazı kripto isimleri ve özellikle YÖK üyesi kripto cemaatçi, Yavuz Atar’ı zımmen koruma altına aldıklarını biliyorum” ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN ORTAKLIK

Yavuz Atar, Mimoza Basım Yayım Ve Dağıtım Limited Şirketi’nin ortaklarından. Ortaklar listesinde ismi bulunan Sami Karahan aynı zamanda Bank Asya’nın da ortağı. Atar bu yılın Ocak ayında Türkiye-Kırgızistan Manas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğine atandı.

 

FETÖ Gazi Üniversitesi Tahir Çalgüner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ERDİNÇ     2017-11-06 YöK başkanlığı hukuk müşaviri avukatları ve bağlı çalıştıkları danıştay hakimleri var.
Selim     0000-00-00 Yavuz Atar hacıyarmaz gibi bir adamdır. Kuyruğunum girdigiHer delikten girer.Bu sefer kapana sıkışmış anlaşilan
GALERİLER
Advert