SİZ 3 DEDİNİZ, BEN 6 ÇOCUK YAPTIM
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SİZ 3 DEDİNİZ, BEN 6 ÇOCUK YAPTIM
03.08.2013 16:33:11

 

SİZ 3 DEDİNİZ, BEN 6 ÇOCUK YAPTIM

Başkent’te Yusuf İslam rüzgarı... İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden Cambridge’de yapılması planlanan camiye ekonomik destek bulmak amacıyla Ankara’ya gelen ünlü sanatçı, devletin zirvesiyle görüştü. Başbakan Erdoğan’la cuma namazı kıldı, ‘üç çocuk’ sohbeti yaptı.

Yusuf İslam’ın ilk durağı Meclis’ti. Ünlü sanatçıya Meclis’te Cambridge Cami Projesi heyetinde yer alan Aziz Akgül, Abdul Hakeem Murad, Sohail Bhatti, Abby Yusuf, Majid Hussain ve Zeynep Coşkun eşlik etti. Meclis personelinin yoğun ilgi gösterdiği İslam’a Genel Kurul Salonu tanıtıldı. Heyet, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’le de görüştü.
 
BAŞBAKAN’DAN OLUMLU CEVAP
 
İslam ve beraberindeki heyetin duraklarından biri de Başbakanlık oldu. Başbakan Erdoğan, başkanlık ettiği YAŞ toplantısından erken ayrılarak Yusuf İslam’ı kabul etti. Erdoğan ile İslam, cuma namazını da Başbakanlık’taki mescitte birlikte kıldı. Bir saat süren görüşmeye ise ‘üç çocuk’ sohbeti damga vurdu. Görüşmede İslam, 40 milyon TL’ye mal olacak Cambridge Camii Projesi’ne destek istedi. Erdoğan’ın bu talebe herhangi bir rakam telaffuz etmemekle birlikte olumlu cevap verdiği kaydedildi.
 
İslam, projede kamu kaynağı kullanılmasını istemediklerini, hayırsever vakıfların desteğini talep ettiklerini dile getirdi. Sohbet sırasında Erdoğan, İslam’a yaptığı ‘üç çocuk’ çağrısını anlattı. Ardından da ünlü sanatçıya kaç çocuğu olduğunu sordu. İslam’ın bu soruya gülerek, “Altı çocuğum var. Sizin önerinizin iki katı” cevabını verdiği kaydedildi. Erdoğan’ın da bunun üzerine “Maşallah maşallah” diyerek güldüğü öğrenildi.

AKŞAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER