Siz FETÖ konusunda hiçbir zaman Duyarlı Davranmadınız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Siz FETÖ konusunda hiçbir zaman Duyarlı Davranmadınız!
14.05.2018 10:15:07

 

Siz FETÖ konusunda hiçbir zaman Duyarlı Davranmadınız!

Genel Başkan yardım ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Twitter hesabından, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin miting meydanlarında sözlerini eleştirdi.

Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıklamalarına göre, "Biz terörle mücadelemizi sürdürüyoruz, üretiyoruz her operasyonda FETÖ'nün avukatlık ve siyasi sözcülüğüne soyunanlar 8 yıldır FETÖ ile birlikte tuttukları işlerden fazlasını nedamet getirsinler ." değerlendirmede bulundu.

Muharrem İnce'nin, "Meydanlarda, (bizim dönemimizde kimse kanmayacak)" biçimindeki sözlerini hatırlatan Ünal, "Sivil toplum örgütü FETÖ terör örgütünün daha sonra bu hain yapıyı nasıl kullanacağını güya perdelemeye kalkıyor." ifadelerini kullandı.

Ünal, Kelim devam etti:

FETÖ 40 yıl sizin basınınız için bir şeyler yazdım.FETÖ 40 yıl size baskı ikliminizde büyüdü.FETÖ'ye destek oldunuz. 'Biz sizi uyarmıştık' diyenlerin Baykal kaseti sonrası FETÖ ile ilgili ve eylem nokasının nasıl işlediğine bakalım milletimizin malumu bizde yine de Muharrem İnce özelinde arşivlere inelim Kim kanmış, kim uyarmış, düzelt olalım.

CHP, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın 'dersaneleri kapatacağız' açıklamasından sonra ne hikmetse FETÖ ile ilgili daha fazla bilgi edinin. 16 Kasım 2013 tarihinde Muharrem İnce 'Aileler özel ders mecbur olur, on kat fazla para ödemek zorunda kalır' diyerek FETÖ'nün söylemlerini, yine FETÖ'nün bir tonda TBMM'de düzenlediği basın toplantısında dile getirmiştir. Aynı İnce, 'Kenan Paşa başaramadı dershaneleri kapatmayı, Recep paşa başarabilir, demedi demeyin. İmralı'da bir eş başkan var. O da seni kapatılmanızı 'demiş, yine o dönem FETÖ ile şifrelerinizi ortaya çıkarmak için çıkın.

Ünal, İnce'nin 20 Ocak 2014'te, MİT Tırları'nın FETÖ'siyle Suriye'ye gidenler, IŞİD'e silah yardımı yapma iftirasını dillendirdiğini ve AK Parti hükümetini Lahey Adalet Divanı'nın yargılamakla tehditlerini aktardı.

İnce'nin, FETÖ'nün medya ayağıyla mücadele edildiken de karşı tavır aldığını belirten Ünal, şunları kaydetti:

"İnce, cansiperane bir şekilde ortaya çıkmaktadır: 'Bu bir sindirme hareketi. Bugün Cemaat'i sindirmek için bunu yapıyor, CHP'lilerin mallarına el konacak.' İnce: 'Türkiye'de herkes zaman gazetesi ve Samanyolu televizyonuna yapılanları hedeflemek ne istiyorlardı.Olarak el koydukları gazeteler, televizyonlar vardı. İktidarın borazanı olacaktı, bugün bu yapılara el koyup kendi borazanları yapmak istemektedirler.' 17-25 Aralık kışkırtmadığı halde FETÖ elebaşının içeriğinde beddua olan ifadelerine atamazsınız.

Biz terörizmle mücadele yapmaktayız, üretimiz her operasyonda FETÖ'nün avukatlık ve siyasi duygularımdan soyunanlar 8 yıldır FETÖ ile birlikte tuttukları işlerden kazandı nedamet getirsinler. 'Biz sizi uyarmıştık' diyerek küstahça bize parmak sallayanlar Allah'tan utanmıyorlarsa bari arşivlerden utansınlar. 'Biz kanmayız' diyenler oğlu 8 yıldır ülkemiz için onu kritik dönemeçte neden FETÖ.

Mahir Ünal FETÖ Muharrem İnce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER