Sokak Cümbüşcüsü Hasan Yarar Zor günler geçiriyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sokak Cümbüşcüsü Hasan Yarar Zor günler geçiriyor!
04.10.2019 13:45:12

 

Sokak Cümbüşcüsü Hasan Yarar Zor günler geçiriyor!

Samsun' da ikâmet eden ve geçimini; sokaklarda çaldığı cümbüşü ile kazanmaya çalışan, gözleri görme engelli olan Hasan YARAR' ın ( 54 ) son zamanlarda başına gelmeyen kalmadı!

Daha önce Samsun Çiftlik' e cümbüş çalarken, bir apartmandan; rahatsız olduğu iddiasıyla başına su dökülen âma sokak cümbüşcüsü Hasan Yarar, Bafra' da kadığı bir otelin banyosunda düşen ve kaburgalarında kırık ve ezilmelerden dolayı Bafra Devlet Hastanesi' nde tedavi görüp taburcu edildi.

3 çocuğu, üç de torunu bulunan ve Ankara' da bugüne kadar; dört kez göz ameliyatı olan Hasan Yarar; bu ameliyatlara rağmen gözlerinden sağlığa kavuşamadı.

İşte böyle sıkıntılar yaşadığı esnada; Samsun Bulvar AVM' de, 1 Ekim Salı akşamı karşılaştığımız Hasan Yarar, yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Sokak cümbüşcüsü Hasan Yarar, Samsun' un yanısıra; yakında Bafra Cezaevi' nde bir konser vermek üzere Bafra' ya gideceğini, düşüp yaralanma esnasında, bazı eşyalarının Bafra' da bir işyerinde kaldığını, beste ve cd' lerinin olduğunu söyleyip, vatandaşlardan ve yetkililerden destek ve ilgi istedi.

Görme engelli sokak cümbüşcüsü Hasan Yarar, cümbüşüyle bir de mini konser verdi.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Haberin videosu : https://www.youtube.com/watch?v=c5QHP6KvGGw

 

Hasan Yarar sokak cümbüşcüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER