Sosyal medya Ethem Sancak Şokunu Atlatamıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sosyal medya Ethem Sancak Şokunu Atlatamıyor!
25.09.2019 09:30:46

 

Sosyal medya Ethem Sancak Şokunu Atlatamıyor!

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın bugün yaptığı basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

Bu açıklamadan sonra Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi ve Ethem Sancak’ın isimleri kamuoyunda çıkmaya başladı.

ETHEM SANCAK DESTEK GÖRÜR MÜ

Beşiktaş'ta aday olacağı iddia edilen Yıldırım Demirören'in başkanlık için Ethem Sancak'ı desteklediği iddia edildi.

Son dönemde her maçı Umut Güner’le izleyen Sancak’ın da bu fikre sıcak baktığı konuşuluyor.

ETHEM SANCAK KİMDİR?

İlk ve orta eğitimini Siirt'te tamamlayan Sancak üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1976 yılında mezun olduktan sonra 1976-1978 yılları arasında gazetecilik yaptı.

Üniversite yıllarında katıldığı Türkiye İşçi Köylü Partisi'nin (TİKP) güneydoğu ve doğu sorumluluğu ile Diyarbakır İl Başkanlığını yaptı. İlerleyen yıllarda ticarete atıldı.

1987 yılında Es Ecza Deposu'nu, 1989'da kozmetik ve itriyat alanında eczanelere hizmet sunan Esko Itriyat'ı, 1993 yılında ise Hedef Ecza Deposu'nu kurdu. Hedef Ecza Deposu'nun 2001 yılında Alliance Boots ile ortaklık kurması sonucu kurulan Hedef Alliance Holding yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Elindeki holding hisselerini satan

Sancak, ES Mali Yatırım Danışmanlık adında bir şirket kurmuş, bu şirketle kamyon, otobüs ve askeri araç üreticisi BMC'yi satın almıştır.

2006 – 2010 yılları arasında Brezilya İstanbul Fahri Konsolosu olarak görev yaptığı sırada iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü döneminin Brezilya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Lula da Silva tarafından, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü Brezilya'nın en üst düzey hizmet madalyası olan "Rio Branco Liyakat Nişanı" ile onurlandırılmıştır.

2001 yılında 'Yılın İşletmecisi' ve 2005 yılında 'Yılın Girişimcisi' seçilen Ethem Sancak, 2007 yılında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 'Milli Egemenlik Üstün Hizmet ve Onur Ödülüne' layık görülmüştür.

Fuat Sezgin ile birlikte 2010 yılında kurmuş olduğu Fuat Sezgin İslam ve Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2004 – 2010 yılları arasında Türkiye Ecza Depocuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve 2007 – 2008 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı olarak görev yapmış olan Sancak, şu anda İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TEGV Yönetim Kurulu Üyesi, ERG Yürütme Kurulu Üyesi, Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği(TUSEDAD) Kurucu Üyesi, TESEV Mütevelliler Kurulu Üyesi, Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Ak Parti Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu (DHK) üyesi ve Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.

SOSYAL MEDYA ŞOKU ATAMIYOR!

Ethem Sancak’ın ismi Beştiktaş Jimlastik Kulübünün başkanı olarak geçmesinin ardından Ethem Sancak ismi sosyal medyayı deyim yerindeyse adeta sarstı.

İşte o tepkiler;

UFUK MAVİ LACİVERT

Ethem sancak için önce adanaspor a.ş. yi düşündüler, reis büyük düşünün dedi ve bekleyin dedi. bjk nin taraftarı da bizim gibi, ılımlı ortamlar oluşturulmaya çalışılıyor, yada neyse…

Durmuş Çay

#ethemsancak beşiktaş halkın takımıdır bozacı iktidarın şıracı yancısı ethem sancak gibi birinin gelmesi kabul edilmemelidir... O insan başkan olduğu sürece trübünlerin protestosuna uğrayacak o başkan olursa o gidene kadar beşiktaşı desteklemem hiç bir maçını izlemem ve gitmem…

ŞANLI BEŞİKTAŞ

Ethem sancak ne yaptı la ne çaldı ki bu adama ne ara düşman oldunuz bir kusuru varsa ona göre cephe alalım aydınlat milleti…

Serhat

Eğer Ethem Sancak Vodafone park stadına başkan sıfatı ile gelirse, benim için Beşiktaş ölmüş bir sevgili olacaktır. Ne kadar çok sevsem de vazgeçerim…

dünyalı

"Ethem Sancak" ı başkan seçme projesi eleştirel kültüre sahip BJK yı uysal koyuna çevirme projesinin ilk ve en büyük adımıdır.

Beşiktaş Ethem Sancak Fikret Orman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert