Su çiçeği hastalığına dikkat!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Su çiçeği hastalığına dikkat!
30.07.2019 15:54:12

 

Su çiçeği hastalığına dikkat!

Su çiçeği hastalığının bulaşıcı bir hastalık olduğunu belirten Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ali Şimşek vücutta kızarıklık deri içerisinde sıvı ile dolu olan kabarcıklar olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Bilimsel adı  varisella (varicella)  hastalığı olarak isimlendirilen su çiçeği hastalığı, ciddi bir sağlık sorunudur diyen  Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ali Şimşek, “Su çiçeği hastalığı genellikle küçük yaşlarda daha sık görülen bulaşıcı yani virüs taşıma özelliği bulunan bir hastalık türüdür. Yüz başta olmak üzere vücudun her yerinde içi sıvı dolu kırmızı kabarcıklar ortaya çıkar. 

Su çiçeği hastalığına yakalanan birinin doktorlar tarafından tanımlanması kolaydır. Çünkü hastalık vücutta özel bir döküntüye neden olur. Kızarıklık, deri üzerinde sıvı ile dolu olan kabarcıklar olarak baş gösterir. Su çiçeği Hastalığında Yüksek ateş, Titreme, baş ağrısı, karın ağrısı, ve kusma gibi belirtiler göstermektedir. 
Su çiçeği hastalığı virüsüne maruz kalan çocuğa bir ila üç gün içinde aşılama yapılması hastalığı engelleyebilir veya hafif geçirmesine neden olabilir. Su çiçeği tek başına ise antibiyotik tedavisine gerek olmadığını belirten Dr. Ali Şimşek Uzman bir Doktor gözetiminde tedavinin yapılması gerekmektedir. “ diyerek sözlerine son verdi.

su çiçeği hastalığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert