Suat Kılıç Gezi Olaylarında Mağdur Olmuş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suat Kılıç Gezi Olaylarında Mağdur Olmuş!
17.02.2020 12:11:46

 

Suat Kılıç Gezi Olaylarında Mağdur Olmuş!

CHP eski milletvekili Melda Onur Twitter hesabından, 18 Şubat Salı günü karar duruşması görülecek olan Gezi Davası’nda iddianamede ‘mağdur’ sıfatıyla yer alan ve önceki yıllarda AK Parti’de bakanlık yapmış isimlere çağrıda bulundu.

Onur, bazıları halen AK Parti’de görev yapan 14 isme yaptığı çağrıda, “Gezi Davası’nda müşteki görünüyorsunuz, tam olarak mağduriyetiniz nedir, gelip mahkemede anlatır mısınız” ifadelerini kullandı.

Melda Onur’un mahkemeye çağırdığı isimler şunlar: Binali Yıldırım, Bülent Arınç, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Bekir Bozdağ, Beşir Atalay, Fatma Şahin, Nihat Ergün, Faruk Çelik, Erdoğan Bayraktar, Taner Yıldız, Suat Kılıç, Mehdi Eker, Hayati Yazıcı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Gezi sırasında Tayyip Bey’i Taksim’e, o gençlerin arasına götürmek, onlarla görüştürmek için uğraştım. İkna edemedim” demişti. Melda Onur, iddianamede Geçenlerde bir röportajda bu konuda dönemin başbakanı ile ayrı düştüğünüzü mağdur ifade ettiniz. Mahkemeye gelip anlatır mısınız? Neler oldu” diye seslendi.

Onur, iddianamede 3 No’lu ‘mağdur’ sıfatıyla yer alan Ali Babacan’a ise “Geçenlerde çıktığınız bir programda mağdur olmadığınızı ifade ettiniz. Mahkemeye gelip mağdur olmadığınızı heyete anlatır mısınız” sözleriyle çağrıda bulundu. Yeni parti çalışmalarını sürdüren Ali Babacan davaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Samimi eleştirilere bile tahammül edememek çok yazık. Gezi Davası’nda mağdur olarak yer almam benim talep ettiğim bir durum değil. Şahsi olarak Gezi ile alakalı hiçbir mağduriyetim yok” ifadelerini kullanmıştı.

 

Melda Onur’un, geçen yıl Çek Cumhuriyeti’ne büyükelçi olarak atanan eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış için “Listenin 8. sırasındaki sabık bakan Egemen Bağış uzak dursun” şeklinde ifadeler kullanması da dikkati çekti.

AK Parti CHP eski milletvekili Melda Onur Melda Onur Gezi Olayları Gezi Davası Suat Kılıç Binali Yıldırım Bülent Arınç Ali Babacan Ahmet Davutoğlu Bekir Bozdağ Beşir Atalay Fatma Şahin Nihat Ergün Faruk Çelik Erdoğan Bayrakta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert