Sudan Heyeti’nden Müsiad Samsun’a Ziyaret
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sudan Heyeti’nden Müsiad Samsun’a Ziyaret
24.07.2017 13:51:48

 

Sudan Heyeti’nden Müsiad Samsun’a Ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin misafiri olarak Samsun’a gelen Sudanlı heyet MÜSİAD Samsun Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Sudan'da sağlık kalitesini arttırmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından kurulan Sudan Ebelik Eğitimi Komisyonu Sudan'dan gelen heyet ile birlikte, MÜSİAD Samsun’u ziyaret ederek Sağlık ve hastanelerde kullanılan cerrahi aletler alanında MÜSİAD’ ın kendilerine nasıl yardımcı olacağı konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Ayrıca MÜSİAD’ ın değişik sanayi kollarında faaliyet gösteren  firmalarının  Sudan hükümeti nezdinde nasıl geliştirilerek fayda ve katkı sağlanabileceği konusuna değinildi.

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Tan; ‘Bilgi, Müslüman’ın ortak malıdır. Sudan’ın temel problemlerinde her tülü desteğin yapılacağı bu proje kapsamında , ülkemize gelecek öğrencilerinde Samsun’ daki sağlık yatırımlarını bizzat yerinde görmeleri ,ülkelerine döndüklerinde hayal güçlerini arttıracağı kanaatindeyim’ dedi.

MüSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan, üyemiz Ahmet Bahadır’ ın Bahadır Tıbbi Aletler A.Ş. firmasına, heyeti fabrika ziyaretine götürdü. Sudan Heyeti fabrika gezisinden dolayı Haluk Tan’ a teşekkür ederken,  Haluk Tan’ da Sudan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. İsmael Büşera, Akademi Uluslararası İşbirliği Müdürü Dafaallah Almalhuda, Akademi Temel Sağlık Hizmetleri Dekanı Dr. Mutez Abdelhadi, Akademi Vekili ve Ebelik Okulu Müdürü Dr. Tarık Nasreddin Bedevi ile Sudan Ebelik Eğitim Komisyonu üyeleri Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Doç. Dr. Birsen Altay ve Yrd.Doç. Dr. Faruk Tan’ a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini  iletti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sudan Müsiad Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert