Süleyman Sırrı Kılıç, Samsun Sağlık Turizminde Atılım Yapacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Süleyman Sırrı Kılıç, Samsun Sağlık Turizminde Atılım Yapacak
06.12.2016 12:25:17

 

Süleyman Sırrı Kılıç, Samsun Sağlık Turizminde Atılım Yapacak

TNN Tunisia News Network Kanalı muhabiri Rihap Hamrouni tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç ile makamında bir röportaj gerçekleştirildi.

Samsun Haber - “Sağlık Kenti Samsun” projesi kapsamında yıllardır yürütülen çalışmaların önemine değinen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, 2017 yılının sağlık turizminde atılım yapılacak bir yıl olacağını belirterek Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerin teknik donanımı ve alt yapıları hakkında bilgiler verdi.
Genel Sekreter Prof. Dr. Kılıç konuşmasında, son yıllarda Türkiye’de sağlık alanında çok önemli gelişmeler yaşandığını, sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde 2012 yılında Kamu Hastaneleri Kurumu’nun kurulduğunu belirterek, "Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ilimizde bulunan 21 sağlık kuruluşunun idari, mali ve tıbbi yönetimini ve koordinasyonunu sağlamakta. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Genel Sekreterliğe bağlı ilimizdeki en büyük hastanesidir. Nitelikli 700’e yakın yatağa sahip olan hastanemizde hastaların tıbbi ve teknolojik her türlü ihtiyacı, otel konforunda sağlanmaktadır. İlimizde kamu hastanelerinde muayene olan hasta sayısının yılda 6.5 milyon civarında. Acil olarak müracaat eden hasta sayısı ise 2 milyona yakın. Hastaların yüzde 75’nin yani 3 hastadan 2’ si kamu hastanelerimizde muayene ve tedavi oluyor" dedi.

Başta Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm kamu hastanelerinde konusunda uzman hekimler ile hastanelerin sahip olduğu donanım, yoğun bakım üniteleri ve acil servisleriyle hastalara kaliteli sağlık hizmeti sunulmakta olduğunu belirten Prof. Dr. Kılıç, Türkiye’de sadece 8 ilde bulunan kapsamlı onkoloji merkezinden birinin de Samsun’da olduğunu ve bu merkezin 90 adet nitelikli yatağı, 43 kemoterapi ünitesi ve 13 hekimi ile önemli bir sağlık hizmeti verilmekte olduğunu açıkladı. 

Ayrıca yine Türkiye’de sadece 15 adet yanık merkezinden birinin Samsun’da olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili olarak “Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Plastik Cerrahi ve Yanık Merkezi başta olmak üzere bir çok tıbbi ve teknik donanımlı kliniğe sahip olan hastanemizde 'Sağlık Kenti Samsun' projesi kamuda hayata geçirilecektir. Kaliteli otel konforunda dizayn edilmiş odalarda sağlık hizmeti vermekte olan bu hastanemizde vatandaşlarımızın yanı sıra Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile komşularımız olan Gürcistan, Rusya ve Azerbaycan’dan gelecek hastaların da tedavilerini yapmayı ve Samsun’da ağırlamayı hedeflemekteyiz. Samsun’un sağlık alanında sahip olduğu bu imkanlarla 2017 yılında sağlık turizminde atılım yapacağını umut ediyoruz” diye konuştu.

 

Sağlık Kenti Samsun Süleyman Sırrı Kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert