Sürpriz olmadı ihaleyi yine o gazete aldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sürpriz olmadı ihaleyi yine o gazete aldı
08.06.2017 13:41:01

 

Sürpriz olmadı ihaleyi yine o gazete aldı

Önceki ihale döneminde 2 milyon basılan Tramvay Gazetesi bu sefer 1.821 adet artışla 3.821.000 adet basılacak.

Kamuoyunda ‘adrese teslim ihale’ olarak anılan Tramvay Gazetesi’nin yeni ihalesi sonuçlandı. Yeni ihaleyi kimin alacağı konuşuluyordu. Gazeteyi yine Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin gölge gazetesi Gazete Gerçek basacak.

Geçen yıllarda 2 milyon basılan Tramvay Gazetesi bu yıl 1.821 adet artışla 3.821.000 adet basılacak. İhale 2019 yılına kadar geçerli olacak.

ADRESE TESLİM DİYE İPTAL EDİLMİŞTİ

Maliyeti ve gerekliliği kamuoyunda tartışmalara neden olan Tramvay Gazetesi 2015’de ihaleye çıktığında teknik şartlarda yer alan bazı maddelerin ihale kanununa aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilip yeniden yapılmıştı. İhale şartlarında adrese teslim maddeler konulduğu gerekçesiyle ihaleye gölge düşmüştü.

Tramvay Gazetesi çıktığı günden bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin gölge gazetesi diye anılan Gazete Gerçek basıyor. Yeni ihaleyi de yine Gazete Gerçek aldı.

4 MİLYONA YAKIN BASILACAK

Tramvay Gazetesi Kağıt Temini, Basım ve Dağıtım Hizmet Alımı ihalesi 5 Mayıs 2017'de gerçekleştirildi. Gazete yılda 3.821.000 adet basılarak 35 durağa bırakılacak. Gazete hafta içi 6.400 adet hafta sonu ise 2.700 adet basılacak.

İhale şartnamesinin bazı önemli maddeleri şöyle:

“Baskı web ofsete, baskıdan sonra kenar tıraşlama işlemi giyotin bıçak makinası ile yapılacaktır. Yüklenici firma matbaada en az üç (-3-) eleman bulundurmalıdır.

Tramvay gazetesi dizgi ve grafikte sorun yaşamamak için, bünyesinde imalat sırasında 4 adet grafiker veya sayfa sekreteri beş (.-5-) adet haber için muhabir ve bir (-1-) haber müdürü bulundurmalıdır. Mizanpaj ve dizgiler hatasız olacaktır.”

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tramvay Gazetesi Gazete Gerçek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert