Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Samsun Şube Başkanı Hasan Keser’den Noel tepkisi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Samsun Şube Başkanı Hasan Keser’den Noel tepkisi
24.12.2018 11:18:17

 

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Samsun Şube Başkanı Hasan Keser’den Noel tepkisi

Kültürel tahribata ve kimlik bunalımına yol açıyor!

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Samsun Şube Başkanı Hasan Keser, yeni bir yıla girmeye hazırlanırken yılbaşı kutlamaları adı altında düzenlenen çılgınlığın, yapılan hazırlıkların ve gösterilecek programların toplumun tarihi ve kültürel dokularıyla oynamak olduğunu söyledi.

Yeni yılın bahanesiyle insanlarımız batı taklitçiliğinin ve sömürünün malzemesi yapılmaya çalışılmaktadır. Yılbaşı bahanesiyle medyada yoğun bir şekilde Noel, yılbaşı kutlaması adı altında içki, kumar, Noel reklamı gördüklerini anlatan ÖĞ-DER Şube Başkanı Keser, " Ahlaktan ve Değerden yoksun batı eğitiminin Ülkemize ve gençliğimize faydalı olamayacağı bilinmelidir. Tarihi ve ilmi birikimimiz eğitime yansıtılmalıdır. Okullarda ve üniversitelerde parti, gece kutlaması adı altında öğrenciler gayr-ı ahlaki bir rezilliğe itiliyor. Ülkemizde ve şehrimizde Noel çılgınlığına kayıtsız kalmayan alışveriş merkezleri kapılarına ve vitrinlerine koydurduğu Noel baba maskotları ile müşterilerine yeni kültürü aşılama yarışındalar. Tanınmış sanatçılara kırmızı Noel baba kıyafeti giydirilerek, marketlerde hindi, çam reklamları yapılarak, okullarda yılbaşı rezaletleri organize edilerek kültürel değişime kapı aralanıyor. Bizim kültürümüzle hiçbir alakası olmayan Noel baba figürü topluma bilinçli olarak dayatılmaya çalışılıyor" dedi.

DERENİN TAŞIYLA DERENİN KUŞUNU VURUYORLAR!

Türkiye'de ve diğer Müslüman ülkelerde de körü kürüne Batı'nın taklidi sonucu yılbaşı kutlamaları yapıldığını anlatan Keser; daha sonra şunları söyledi, "Hz. İsa (as) mın doğum gününde   içkinin, kumarın ve fuhuşun diğer günlere göre fazla yapılması Bunun hiçbir tarihi, kültürel ve geleneksel temelinin olmadığının kanıtıdır.  Peygamberimiz Efendimiz (Sallallahu aleyhi ve Sellem) bir Hadis-i Şeriflerinde mealen: "Kim bir kavme benzemeye özenirse, o da onlardandır." buyurmuşlar ve bu suretle dinimiz Hıristiyanlık ve Yahudilik adetlerine özenti duymaya set çekmiş, taklitçiliği adet haline getirenlerin milli ruhunu kaybedip, özendiği o topluluğun mahiyet ve karakterini elde edeceğine işaret buyurmuşlardır. Okullarımızda, üniversitelerde çılgınlığa müsaade edilmemelidir. Öğretmenlerimiz yılbaşı çılgınlığına alet olan tüm öğrencileri uyarmalıdır. Aileler o gece çocuklarını yanlışa gitmelerine göz yummamalıdır. Noel ve yılbaşı kutlamaları; içki, kumar ve  fuhşu teşvik edip, yeşeren küçük çam fidanlarının yok edilmesine sebebiyet verdiği, insanları rezalete, sefalete, cinnete ve cinayete teşvik ettiği, israfın ve iflasın amili olduğu için, insanı insanlık tahtından indirip hayvani bir seviyeye düşürdüğü ve süfli bir hayatın zebunu kıldığı için, insanı mümtaz vasıflardan ayırıp Hakk'ın ve halkın nazarında kötü kıldığı için, yine içkinin kontrolü altına giren insana herkesin gözü önünde her türlü bayağılığı işlettiği, edep ve haya duygularının yok olmasına, birçok fazilet müesseselerinin yıkılmasına sebebiyet verdiği için ve daha bizim bildiğimiz bilmediğimiz nice nice rezaletin işlendiği bir gece olması hasebiyle yüce dinimizin esaslarına, ictimai hayata, akla ve mantığa, edep haya ve ahlak müesseselerine tamamen zıttır.

Toplumumuzda kültürel tahribata, kimlik bunalımına yol açtığı ve yeni yetişen gençlerimizi kendi öz değerlerinden ve geleneklerinden koparıp Batı kültürünü empoze ettiği, çocuk ve gençlerimizin Nasrettin Hoca'yı değil Noel Baba'yı konuştuğu, Noel Baba'nın kendisine inanmayanlara hediye bırakmayacağı saçmalıkları almış başını gidiyorken, kırtasiyelerde ve diğer alışveriş merkezlerinde Noel Baba oyuncakları su gibi satılır hale gelmişken ve hatta bazı okullarda yılbaşı kutlamaları hazırlıkları yapılırken ÖĞ-DER- Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak bunlara gözümüzü kapatmamız, bunları masum olaylar olarak görmemiz mümkün değildir.

YILBAŞINDA MEKKE’NİN FETHİ!

Yılbaşı gecesi alternatif program olarak AGD nin düzenleyeceği Mekke’nin fethi programına tüm öğretmen ve öğrencilerimizi davet ediyoruz.

Bu konuda ailelere de önemli görevler düşmektedir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin o gece çılgınlığa bulaşmaması için gerekli önlemleri alsınlar. Çocuklarını alkol, kumar, her türlü şans oyunlarından uzak tutmaya çalışsınlar.  Devlet yöneticilerimiz ve yetkililer şunu iyi bilmelidir ki Ahmet Cevdet Paşanın "Mecelle"sinde buyurduğu "Def-i mefasid celb-i menafiden evladır" yani kötülükleri defetmek, ortadan kaldırmak; iyilikleri getirmekten daha önemlidir. Bundan dolayı toplumun manevi dinamiklerini, kültürel mirasını yok eden tüm zararlı faaliyetlere, ahlaki çöküntüye dur denmelidir.

ÖĞ-DER olarak diyoruz ki Milli ve Manevi değerlerimizi yok eden, milletin tarihi ve kültürel kodlarını değiştiren yozlaşmalara engel olunmalıdır."

Şuurlu Öğretmenler Derneği Hasan Keser Yılbaşı Noel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Necdet kağıt     0000-00-00 Tebrikler...
GALERİLER