​Taner Tekin: Samsun'da İttifak Henüz Netlik Kazanmadı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Taner Tekin: Samsun'da İttifak Henüz Netlik Kazanmadı!
24.12.2018 09:38:14

 

​Taner Tekin: Samsun'da İttifak Henüz Netlik Kazanmadı!

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine yönelik Ak Parti- MHP ittifakı ile açıklamada bulundu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine yönelik Ak Parti- MHP ittifakını değerlendiren MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerel seçimler kapsamında Samsun'da ittifak olup-olmayacağını değerlendirdi.

AK Parti ve MHP’nin 31 Mart’ta yapacağı ittifakın ayrıntıları netleşirken İttifak çalışmalarında ilçeler üzerinden değerlendirmeler yapılıyor. Büyükşehirden ilçeye ittifakın sorunsuz işlemesi için MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ‘siyasi kombin’ modeli esas alınıyor. Bu kombine göre, büyükşehir belediye başkanı hangi partiden seçilirse, o ilin ilçelerinde de iki parti arasında dağılım yapılacak.

MHP'nin 30 ilde yapacağı ittifak içerisinde Samsun'un da olup olmadığı merak ediliyor.  

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: " Biz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine hazırlandık. Samsun'da seçim sürecini en iyi şekilde değerlendiren bir parti olacağız. İttifak çalışmaları kapsamında Samsun ile ilgili kararı partimizin yetkili organları verecektir. Yerel seçimlerde ittifak konusunu genel başkanımız dile getirdi. İttifak yapılmasının gerekçeleri vardı. Birinci gerekçe: PKK'nın siyasi uzantısı partinin belediyelerde görev almasının önüne geçmektir İkinci gerekçe, büyük şehirlerde Millet İttifakı'nın belediyeleri kazanıp tekrar Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemesinin önüne geçmektir" dedi.

Samsun'da hiçbir parti ile pazarlık veya herhangi bir görüşme yapmadıklarını ifade eden Taner Tekin, "söylediğim gibi Samsun'da ittifak yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin vereceği kararı emir telakki edeceğiz. Her hâlükârda halkımızın bize olan teveccühünü boşa çıkartmayacağız. Biz Samsun il ve ilçelerin tamamına talibiz. Zaten geçmişte birkaç belediye dışındaki belediyeleri yönettik. Bundan sonraki süreçte, Genel Başkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

MHP Samsun Taner Tekin Yerel Seçimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER