Tanju Çolak 80 Bin Dolarını Bozdurdu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tanju Çolak 80 Bin Dolarını Bozdurdu
08.12.2016 10:46:52

 

Tanju Çolak 80 Bin Dolarını Bozdurdu

​Türk futbolunun efsane isimlerinden Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu bir grup Samsunlu, dolarlarını bozdurmak için döviz bürosuna akın etti.

Aralarında ünlü futbolcu Tanju Çolak'ın da bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi kalabalık bir grup, Kağıthane'de bir döviz bürosunda toplanıp toplam 1 milyon doları, Türk Lirasına çevirdi. Bu duruma hazırlıksız yakalanan döviz bürosunda yeterince Türk Lirası bulunmadığı için kalabalık, bir süre döviz bürosu çalışanlarının bankadan para getirmesini beklemek zorunda kaldı. Bu sırada ellerinde 1 dolarlık banknotlar olan bazıları bu parayı ateşe verdi.

"DOLARI YAKMAYA GELDİK"

"Dolarla dalga geçmeye geldik. Dolar'ı yakmaya geldik. Samsunlular bugün ilk çıkışı yapmışlardır" diyen Tanju Çolak, 80 bin dolar bozdurdu. 341 bin Türk Lirasını yanında getirdiği çantaya koyan Çolak, herkesi dolarlarını bozdurmaya çağırdı.

SAMSUN YİNE İLK ADIMI ATTI

Samsun'un, Kurtuluş Savaşı'nda ilk adımın atıldığı şehir olduğunu hatırlatan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Sezgin Gümüş, konfederasyona üye yaklaşık 200 iş adamı ve gönüllünün toplam 1 milyon doları Türk Lirasına çevirdiğini açıkladı. Sezgin, "Samsunlular Türkiye'de dolara ilk defansı yapan hemşehri grubudur" dedi.

dha

Tanju Çolak Samsun Sivil Toplum Kuruluşları dolar Türk Lirası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert