Tapu ve Kadastro Çalışanları Zor Durumda!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tapu ve Kadastro Çalışanları Zor Durumda!
10.08.2020 14:11:59

 

Tapu ve Kadastro Çalışanları Zor Durumda!

Bayındır Memur-Sen Samsun Şube Başkanı İsa Çolak, pandemi dolayısıyla özverili bir şekilde çalışan Tapu Müdürlüğü çalışanlarının faizlerin düşmesiyle artan yoğunluk altında ezildiklerini vurguladı.

Bayındır Memur-Sen Samsun Şube Başkanı İsa Çolak yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

 

EN ÜST SEVİYEDE HİZMET VERİYORUZ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19(koronavirüs) salgını, ülkemizde görülmeye başladığı ilk andan itibaren devletimizin tüm kaynaklarını seferber ederek almış olduğu önlemler ve büyük fedakârlıklarla ekonomik tedbirlerin hayata geçirilmesinde, Tapu müdürlüğü çalışanları olarak büyük özveri ile çalışmalarımızı aksatmadan vatandaşlarımızı bekletmeden en üst düzeyde hizmet vermeyi görev ve sorumluluğumuz olarak gördük,

Ancak bu yoğun çalışma sistemi fedakârlıkla çalışan personeli baskı ve yoğunluk ile zor durumlara maruz kalarak bu süreçte, kredi faiz oranlarının düşmesine müteakip konut ve gayrimenkul satışlarının hızlı bir şekilde artması ile Tapu Müdürlüklerindeki iş yükü daha üst seviyelerde artırmıştır.

 

PERSONEL ÜZERİNDEKİ BASKI DAYANILIR GİBİ DEĞİL

Bu artış, personel sayısının yetersizliğinden zaten zorluklarla yürütülen işleri,  daha da vahim hale getirerek personel üzerindeki baskı ve yoğunluğu dayanılamayacak seviyelere getirmiştir.

Tapu müdürlüğü çalışanları artan bu iş yükü altında ezilmektedir.

Sağlıklarını hiçe sayarak yalnızca vatandaşa hizmet etmeye ve üzerine düşen sorumlulukları aksatmamaya çalışan personelin, ataması yapılmamakta, eş durumu vb. durumlardan dolayı ayrılan personelin yeri dahi boş bırakılmaktadır.

 

PSKOLOLİK TRAVMALAR BAŞ GÖSTERDİ

Kendinden ödün vererek devletimizin uyguladığı tedbirlere tüm gücü ile destek vermeye çalışan personel karşılığında yalnızca olması gerekeni istemektedir.

Personel eksikliğinden dolayı yaşanan bu iş yoğunluğu çalışan personelin sağlıklarını etkilemekte, artık psikolojik travmalar oluşturmaya başlamıştır. Tüm bu olumsuzluklar ivedi bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanları gösterdikleri özverili çalışmalara istinaden, aile ve sosyal hayatlarının iyileşmesi adına, atama sorunlarının çözümü, personel eksikliğinin giderilerek ivedi alım yapılması ve dosya paylaşım sisteminin hayata geçirilmesini beklemektedir.

Bayındır Memur-Sen Samsun Şube Başkanı İsa Çolak Memur-Sen Samsun Şube Başkanı İsa Çolak İsa Çolak Tapu ve Kadastro koronavirüs Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serkan     0000-00-00 Hic bir tapu müdürlüğünde öğleden sonra işlem alımı yapılmaz zaten öğleden önce başvurular alınır öğleden sonra işlemler icin imza alinir gün boyu başvuru alabilmek için memur sayisinin 2 3 katina cikarilmasi gerekmektedir zaten.
Misafir     0000-00-00 Bu sendika sorumlusu tamamen yalan söylüyor çalışanlar pandemidöneminde ve şu anda bile randevu al adam vatandaşa yardımcı olmuyorlar ve vatandaşa öglene kadar Hizmet veriyorlar ögleden sonra vatandaşlara yardımcı olmuyor ve tersliyorlar
GALERİLER