Tarım Bakanı Ailelere 300 Koyun Verilecek Projesini Açıkladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tarım Bakanı Ailelere 300 Koyun Verilecek Projesini Açıkladı!
27.02.2018 09:22:32

 

Tarım Bakanı Ailelere 300 Koyun Verilecek Projesini Açıkladı!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba köye dönen ailelere 300 koyun verilecek projesinin detaylarını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından köyden şehre göçü önlemek için yürütülecek olan çalışmaya Bakan Fakıbaba tarafından açıklık getirildi.

HERKESE 300 KOYUN VERİLMEYECEK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapılan açıklama da yanlış algıların oluştuğunu belirterek herkese 300 koyunun verilmeyeceğini söyledi. Yine koyun verilecek kişilerin bu işi yapmış ya da yapıyor olmuş olması gerektiği belirtilmiş olup herkese 300 koyunu verilmeyeceği ve örneğin bir ailenin 50 koyunu varsa bu sayının 300'e tamamlanacağını aktardı.

Köyüne dönen ve bakanlıktan 300 koyun projesinden yararlanan ailelere asgari ücret düzeyinde maaş verilecek, sigortaları yatırılacak ve veterinerlik hizmetleri ile yem hizmetleri de yine devlet tarafından karşılanacaktır.

Bu proje ile hem ülke ekonomisinin canlanması hem de Türkiye'nin hayvancılık alanında yeniden kendine yeter hale gelmesi hedefleniyor.

Ahmet Eşref Fakıbaba 300 koyun projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert