Taşçı’dan bayram çağrısı; Küskünlükler son bulsun, Birlikteliğimiz daha da güçlensin!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Taşçı’dan bayram çağrısı; Küskünlükler son bulsun, Birlikteliğimiz daha da güçlensin!
24.06.2017 13:52:00

 

Taşçı’dan bayram çağrısı; Küskünlükler son bulsun, Birlikteliğimiz daha da güçlensin!

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan Bayramı mesajında birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Bayramın, küskünlüklerin son bulduğu, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği günlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bayramların küskünlüklerin ve kırgınlıkların son bulması için önemli fırsat olduğunu belirterek, “Birlik ve beraberlik içerisinde, küskünlüklerin ve kırgınlıkların son bulduğu güzel günler için, en büyük fırsatlar bayramlardır” dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Başkan Taşçı, “Ülkemizin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde, hayatımızda küskünlüklere, kırgınlıklara yer veremeyiz. Bir olmak, iri olmak ve diri olmak adına, kırgınlıklara son vermek için, Ramazan Bayramı önemli bir fırsattır. Bunu iyi değerlendirmeliyiz” diye konuştu.

Ramazan Bayramında, özellikle yaşlıların ve çocukların mutlu edilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Taşçı, “Bayram mutluluktur, sevinçtir. Bu sevinci en çok da yaşlılarımız yaşamayı hak ediyor. Annelerimizi, babalarımızı ve büyüklerimizi sevgiyle kucaklamalıyız. Aynı şekilde çocukların da bayram coşkusuna ortak olmak gerek. Bu anlamda hemşerilerimize, huzur evleri ve çocuk esirgeme kurumlarına gitmelerini ve oralardaki kimsesizleri mutlu etmelerini tavsiye ederim” dedi.

Ramazan Bayramını, zulüm altında yaşayan Müslümanlar olduğuna dikkat çeken Başkan Taşçı, “İslam coğrafyasında, ne yazık ki Ramazan Bayramını zulüm altında yaşayan din kardeşlerimiz var. Bu mübarek günlerde dualarımız, onların bir an önce huzur içerisinde yaşadıkları günlere geri dönmeleridir. Allah, bayramın güzelliklerini, tüm Müslümanlara yaşatsın inşallah. Birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlar görmek umuduyla, başta şehitlerimizin kıymetli aileleri olmak üzere tüm hemşerilerimizin bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Ramazan Bayramı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     2017-06-24 Yorum8: Samsun Barosu, tarafından protokol üyelerinin ve meslektaşlarımızın katılımı ile iftar yemeği düzenlendi. http://www.samsunbarosu.org.tr/Detay.aspx?ID=25493 Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir:” Kadına Gülmek Yakışır” http://www.haberexen.com/samsun-canik-basari-universitesi-rektoru-prof-dr-yunus-bekdemirkadina-gulmek-yakisir-901350h.htm Uluslararası Üniversite-Sanayi İşbirliği Konferansı Samsun'da yapıldı https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=6383&lst=Haberler
Mehmet     2017-06-24 Yorum7: Not: Aşağıdaki şu linklere tıkladığınızda kimden bahsettiğimi, son derece iyi yetiş nasıl bir bilim insanının içerde tutulduğu daha iyi anlaşılacaktır. https://www.youtube.com/watch?v=L45XIN5yK2w Prof. Dr. Said Bilgiç Prof. Dr. Yunus Bekdemir'i ziyaret etti http://www.timeturk.com/tr/2012/03/11/prof-dr-said-bilgic-prof-dr-yunus-bekdemir-i-ziyaret-etti.html
Mehmet     2017-06-24 Yorum6: Yunus hocam bu ülke için lisan seviyesinde binlerce öğrenci yetiştirmiş ve doktora öğrencileri üniversitelere de hocalık yapmaktadır. Kişilik olarak son derece iyi yetişmiş (eğer Nobel ödül kategorileri arasında böyle bir kategori olsaydı, aday gösterilmeye ve o ödül almaya birinci dereceden layık bir insan olurdu. Yunus hocamı tanıyan herkes buna içtenlikle evet diyecektir.) herkesin saygı duyacağı çok nadide bir insandır ve aile babasıdır.
Mehmet     2017-06-24 Yorum4: Bu bir zulümdür, bu bir cinayettir ve kabul edilemez. Bir an önce değerli Prof. Dr. Yunus Bekdemir hocamız en azından tutuksuz yargılanmak üzere sağlık nedenleri ve sabit adresi de göz önünde bulundurularak ara bir kararla tahliye edilmelidir. Bu 9 aylık süre içerisinde yaşamış olduğu ciddi sağlık nedenlerinden dolayı defalarca hastaneye kaldırılmıştır ve ciddi riskler atlatmıştır. Hocamızın yaşamından endişe etmekteyiz.
Mehmet     2017-06-24 Yorum3: en azından kesinlikle tutuksuz yargılanacağına kesin gözüyle bakılan, Başarı Üniversitesi rektörü Prof.Yunus Bekdemir hocamız birçok sağlık problemi olmasına rağmen (yaklaşık 1,5 yıl önce safra kesesi ameliyat sonrasında alındı ve ameliyatın sıkıntı geçmesi nedeniyle ardından tekrar üst - üste 2 kez daha ameliyat oldu ve bu nedenle diyetle beslenmek zorunda ve ayrıca yüksek tansiyon hastası) savcının ve hâkimin kişisel ön yargısından dolayı tutukluluğunun devamı yönünde karar verilmiştir
Mehmet     2017-06-24 Yorum2: Tüm meslek gruplarına (yine vicdan sahi olduğuna inandığım Mimarlar Odası Başkanı, Sayın İshak Memişoğlu’na) acil çağrımdır. 9 aydır sorgusuz, yargısız bir şekilde özgürlüğü gasp edilen ve ancak 9 ay sonra 19 Haziran da duruşması olan ve duruşma sonrası her kes tarafından kesinlikle beraat edeceğine…
Mehmet     2017-06-24 Yorum1: Sağduyulu Samsun Halkına ve Kanaat Önderlerine Çağrımdır! Şu Mübarek Bayram Günü; Prof. Dr. Yunus Bekdemir’e Yapılan Bu Zulme Bir An Önce Son Verilmeli! Başta Samsun’un sağduyulu halkı olmak üzere, kendisinin akademisyen olması nedeniyle “OMU” camiasına, Rektör olması dolayısıyla Samsun protokolüne, (özellikle vicdan sahibi olduğuna inandığım B. Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz beye) aynı zamanda Rektörlük yaptığı üniversitede istihdam oluşturması yönüyle iş dünyasına.
GALERİLER
Advert