Tbmm personel alacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tbmm personel alacak!
29.01.2018 10:23:15

 

Tbmm personel alacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na 40 personel alımı yapılacağı bildirildi.

TBMM'den yapılan açıklamada Kurumun Tutanak Hizmetleri Başkanlığı'nın Stenograf ihtiyacının karşılanması amacıyla Stenografi Kursu açılacağı burada başarılı olan 40 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na 40 personel alımı (KPSS A Memur) yapılacak. TBMM'den yapılan açıklamada Kurumun Tutanak Hizmetleri Başkanlığı'nın Stenograf ihtiyacının karşılanması amacıyla Stenografi Kursu açılacağı burada başarılı olan 40 kişinin istihdam edileceği bildirildi.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuruda bulunacak adayların 2017 KPSS (A Grubu) puanlarına göre değerlendirileceği , Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun , 30 yaşını aşmamış, KPSS P1, KPSS P2, KPSS P3, KPSS P4, KPSS P18, KPSS P23, KPSS P28, KPSS P29, KPSS P38 ve KPSS P43 70 puan ve üzeri almış olması gerektiği belirtildi.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Başvurular e-Devlet sayfası üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi) 5 şubat 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Başvurusu kabul edilen adayların listesi daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'nın www.tbmm.gov.tr adresinden ilan edilecek.

​TBMM personel alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert