Tekin Balcı: Samsun’da Üç Tane Yaşlı Yaşam Evi Açtık
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Tekin Balcı: Samsun’da Üç Tane Yaşlı Yaşam Evi Açtık
11.01.2018 13:48:30

 

Tekin Balcı: Samsun’da Üç Tane Yaşlı Yaşam Evi Açtık

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Tekin Balcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Yaşlı Yaşam Evleri kapsamında Samsun’da üç adet Yaşlı Yaşam Evi açtıklarını kaydetti.

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Tekin Balcı TRT Radyo’ya yaptığı açıklamada, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yaşlanan bir Türkiye için daha uygun ve daha verimli yeni destek mekanizmaları geliştirmek ve var olan hizmetleri güçlendirmek amacıyla başlattığı yeni çalışmalardan biri olan Yaşlı Yaşam Evleri huzurevlerindeki toplu yaşamaktan kaynaklanan bazı sıkıntıların önüne geçilmesi için tasarlandığını belirtti.

 Balcı, Yaşam Evlerinin bakım hizmetlerinde örnek bir uygulama olduğunu sözlerine ekleyerek projenin amaçlarından birinin de kişilerin kendi ailesiyle birlikte desteklenmesinin mümkün olamadığı durumlarda, yaşlıların hem fiziksel hem de manevi anlamda kendilerini ev ortamında hissettirmek olduğunu söyledi.

 “Yaşlı Yaşam Evi” olarak isimlendirilen evin nezih bir sitede bulunan konforlu bir dairede konumlanmış, üç-dört sakinin birlikte yaşayacağı bir yaşam alanı olduğunu belirten Balcı, Yaşam Evlerinin şehrin merkezine, camisine, alışveriş merkezlerine, doktoruna, sağlık hizmetlerine rahat ulaşılabilecek mekânlardan seçmeye özen gösterdiklerini dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Tekin Balcı, Samsun’da, iki tane 75. yıl Yaşlı Yaşam Evi ve Havza Yaşlı Yaşam Evi olmak üzere 3 adet Yaşlı Yaşam Evi’nin bulunduğunu kaydetti.  

Aile ve Sosyal Politikalar Samsun Tekin Balcı Yaşlı Yaşam Evleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert