Tekkeköy Belediyesi’nden Halep’e Yardım Kampanyası
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy Belediyesi’nden Halep’e Yardım Kampanyası
21.12.2016 15:49:10

 

Tekkeköy Belediyesi’nden Halep’e Yardım Kampanyası

Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan insanlık dramı, katliamlar ve kuşatma nedeniyle Tekkeköy Belediyesi tarafından "Halep’e umut ol" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Suriye’de sivillere yönelik saldırılar ve özelikle de Halep’in kuşatma altında olması sebebiyle, bölgede yaşayan mazlum halka bir nebze olsun yardım edebilme adına "Halep’e umut ol" sloganıyla yardım kampanyası düzenlediklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Halep’in içinde bulunduğu zor durum ve insanlık dışı hareketlere karşı elimizden gelen insani yardımı yapmamız gerekiyor. Yaklaşık 300 bin sivil insan çoluk çocuk, genç yaşlı insanlık dışı dramı yaşadığını görüyoruz. İklim şartları nedeniyle bölgede hava durumu malum. Oradaki kardeşlerimiz kış şartları, açlık, sefalet ve savaşın acımasızlığı ile mücadele etmeye çalışıyor. Bizde bunca olumsuz şartlarla mücadele eden kardeşlerimize yardımcı olmak için harekete geçtik. İlçemizde vatandaşlarımız, STK’lar, dernekler, vakıflar, esnafımız ve işadamlarının desteğiyle toplayacağımız kıyafet ve gıda maddelerini tırlar ile Suriye’ye göndereceğiz"  dedi.

Suriye için başlatılan yardım kampanyasına herkesin elinden geldiğince destek olması için çağrıda bulunan Başkan Togar, "Tekkeköy halkının her hazan her konuda duyarlı davrandığı gibi bu konuda da üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Yardım malzemelerinin yeni kullanılmamış eşyalardan oluşmasına öncelik veriyoruz. Allahu Teâlâ 'infak ettiğiniz zaman en iyisinden infak edin' diye buyuruyor. Biz de bazı şeyleri ölçü aldığımız zaman, bu ayeti esas almamız gerektiğini gösteriyor. Halep’te yaşananlar sadece İslami camianın değil tüm insanlığın vicdanını etkileyecek bir olay. Buna vicdanı olan hiçbir birey sesiz kalamaz. Vatandaşlarımızın bize en büyük desteği yardımlarının yanında kampanyamızı en yakınlarınkinden başlayarak herkese duyurması olacaktır. Bu yardımlar yerlerine ulaşıldığı zaman manevi rahatlığı ve üzerimize düşenleri yaptığımızın rahatlığını hep beraber hissedeceğiz inşallah’’ şeklinde konuştu.

​Suriye Halep Hasan Togar Tekkeköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert