Tekkeköy’de Asansör Bakım Protokolü İmzalandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy’de Asansör Bakım Protokolü İmzalandı
19.12.2018 09:05:09

 

Tekkeköy’de Asansör Bakım Protokolü İmzalandı

Tekkeköy Belediyesi ilçe sınırları içinde yer alan tüm asansörlerin periyodik bakım kontrolü için Samsun Makine Mühendisleri Odası ile protokol imzaladı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan arasında imzalanan protokol ile asansörlerin periyodik kontrolleri Samsun Makine Mühendisleri Odası tarafından yapılacak.

Tekkeköy Belediyesi, 4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince Tekkeköy ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti, tescil ve periyodik kontrolleri için anlaşma yaptı. Belediye vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için Samsun Makine Mühendisleri Odası ile 2 yıllık protokol imzalandı.

Togar, ‘Asansörlerin Kontrollerini Önemsiyoruz’

Tekkeköy ilçesi sınırlarında yeni yapılan tüm binalarda asansör olduğuna dikkat çeken ve bu asansörlerin insan hayatı noktasından büyük önem taşıdığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy her geçen gün daha da büyüyen gelişen ve yapılaşması devam eden bölgenin en önemli yerleşim yerleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle hızlı büyüme, nüfus artışı ve buna paralel olarak yeni binalar yükseliyor. Bu binaların tamamında hayatımızı kolaylaştıran asansörler var. Bu asansörler binalarda bizlerin, ailemizin, yakınlarımızın ve tüm bireylerin canını taşıyan önemli araçlardır. Bizlerde bu konuda çok hassas davranarak, halkımızın can güvenliği için Tekkeköy Belediyesi olarak bu tür konulara özen gösteriyoruz” dedi.

Tekkeköy’de Asansörler Mercek Altında

Asansör kontrollerinin yılda en az bir kere yaptırılmasının yasal bir zorunluluk olduğunu kaydeden Başkan Togar, “Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliği bizim için ilk sırada gelir. Bu manada 4 Mayıs 2018 tarihli ve 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği’  hükümlerine göre ilçe sınırlarımızda bulunan asansörlerimizin bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması maksadıyla Samsun Makine Mühendisleri Odası ile 2 yıllık protokol imzalamış bulunmaktayız. Belediyemiz ve ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Tekkeköy Belediyesi Hasan Togar Asansör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER