Tekkeköy’ün Nostalji Park Projesi Tamamlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy’ün Nostalji Park Projesi Tamamlandı
15.11.2017 15:36:39

 

Tekkeköy’ün Nostalji Park Projesi Tamamlandı

Tekkeköy Belediyesi Nostalji Park Projesi ikinci etap çalışmaları kapsamında başlatılan saat kulesinin inşaatı tamamlandı.

Osmanlı ve Selçuklu mimarisi, motifleri ve taş işçiliğiyle yapımı tamamlanan saat kulesi ilçenin yeni simgeleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Tekkeköy Belediyesi Nostalji Park Projesi ikinci etap çalışmaları kapsamında tamamlanan saat kulesi hakkında bilgi veren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tarih ve doğanın eşsiz büyüleyici güzellikleri içerisinde yüz yıllık çınar ağaçlarının gölgesinde hayata geçirdiğimiz Nostalji park projemizin ikinci etap çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan ve ilçemize yeni bir vizyon, yeni bir bakış açısı kazandıran saat kulemiz ilçemizin yeni simgeleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor” dedi.

Nostalji park projesinin ikinci etap çalışmalarının tamamlanmasının ardında şimdi de son etap çalışmalarının başlayacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemiz merkezinde hayata geçirmiş olduğumuz Nostalji Park Projemizin ikinci etap çalışmaları kapsamındaki saat kulemizi tamamladık. Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ve motifleriyle bezeli olan saat kulemiz taş kaplaması ile tarihi alanla bütünlük sağladı ve muhteşem bir görünüm kazandı. Saat kulemiz aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri sergileyen Nostalji Parkımızın çehresine ve görünümüne ayrı bir güzellik kattı. Uzak mesafelerden görünen dört yüzünde de ayrı saatlerin bulunduğu saat kulemiz toplam 23 metreden oluşuyor. Tamamı Selçuklu ve Osmanlı mimarisi ile motiflerinden oluşan taş kaplamalar ile muhteşem görkemli bir görünüme bürünen saat kulemiz aynı zamanda ilçemize yeni bir simge olacak. Bu muhteşem, görkemli yapı ile ‘Tarihin doğduğu kent’ sloganıyla başlatmış olduğumuz tanıtım çalışmalarımıza ve turizmin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerimize yeni bir değeri daha katmış olduk. İlçemizi ziyarete gelen yerli yabancı ziyaretçilerin mutlak uğrayacağı yerler arasına saat kulemizi de artık ekledik. Saat kulemizin tamamlanmasının ardından şimdide alanda bulunan Devlet Demir Yollarına ait tarihi binaların restorasyonuna başlayacağız. Tarihi yapılarımızdan büyük olanı müzeye çevireceğiz. Diğer küçük olan tarihi binamızı ise müze kafe yapacağız. Böylelikle nostalji park projemiz her yaştan yerli yabancı insana hitap eden ziyaret edilmesi, görülmesi, gezilmesi gereken simge alanlar arasındaki yerini alacak” şeklinde konuştu.

Selçuklu mimarisi saat kulesi Tekkeköy Belediyesi Nostalji Park Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert