Advert
Terme’den Halep’e 7 Tır Daha
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Terme’den Halep’e 7 Tır Daha
05.01.2017 11:37:32

 

Terme’den Halep’e 7 Tır Daha

Terme’de, Halep’ten tahliye edilen Suriye’lilere insani yardım malzemesi taşıyan 7 tır, dualarla uğurlandı.

Samsun Haber - Terme ilçesinde, Tellioğlu Metal San. ve Tic. A.Ş öncülüğünde, Türk Kızılayı Terme Şubesi ve hayırsever Samsunlu iş adamları işbirliğinde toplanan içinde un ve yatakların bulunduğu yardım TIR'ları, Halep'e uğurlandı.

Geçtiğimiz haftalarda da ilçeden hayırsever kurum ve sivil toplum örgütlerince toplanan 13 TIR yardım malzemesi Halep’e gönderilmişti. Yeni gönderilen 7 TIR ile de 130.5 ton un ve 460 adet yaylı yatak yola çıktı. Yardım malzemelerinin gönderilmesi amacıyla Terme Tellioğlu Metal San. ve Tic. A.Ş önünde tören düzenlendi. Törene Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Türk Kızılayı Terme Şube Başkanı Mehmet Aksuoğlu, Terme Müftüsü Recep Apaydın, hayırsever işadamları ve vatandaşlar katıldı.

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Kızılay Terme Şube Başkanı Mehmet Aksuoğlu Halep’te yaşanan dramın bütün dünyanın gözü önünde olduğunu ifade ederek, "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. Bizim komşumuz aç olduğu gibi büyük bir dram içinde. Müslümanlar kardeştir. Bizler onlarla komşu olduğumuz gibi aynı zamanda kardeşiz. Yardım çalışmalarımız devam edecek” dedi.

KALPLERİMİZİ, DUALARIMIZI VE SEVGİLERİMİZİ GÖNDERİYORUZ

Törende bir konuşma yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Halep'teki kanayan yaraya "dur" demek adına hemşerilerinin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi. Hemşerileri ile gurur duyduğunu belirten Başkan Kul, “Bugün buradaki fotoğraf Türkiye’nin, Türk Milletinin insanlığını gösteriyor. Bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu hayır geleneğini biz atalarımızdan miras aldık. Bu mirası en güzel şekilde devam ettirmek, onların evlatları olarak bizlerin boyunun borcudur. Biz buradan bu tırlarla sadece yiyecek içecek giyecek değil bunlarla birlikte kalplerimizi, dualarımızı, sevgilerimizi gönderiyoruz. Toplanan bu yardımlarda emeği geçenlere ve bu kampanyaya destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu

Terme İl Müftüsü Recep Apaydın ise, yardım kampanyasında emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra içinde un ve yatak bulunan yardım TIR'ları, dualar eşliğinde Halep'e uğurlandı.

 

Terme ilçesi Halep yardım malzemesi Şenol Kul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert