Terme’den Halep’e Yardımlar Devam Ediyor
Reklamı Geç
Advert
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Terme’den Halep’e Yardımlar Devam Ediyor
29.12.2016 14:15:10

 

Terme’den Halep’e Yardımlar Devam Ediyor

​Terme'de İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Terme Belediyesi işbirliği ile toplanan içerisinde battaniye, yorgan, yatak ve gıdaların bulunduğu yardım TIR’ı Terme’den yola çıktı.

Samsun Haber - Terme ilçesinde, Halep'te abluka altında yaşayan savaş mağdurları için toplanan battaniye, yorgan, yatak ve gıdaların bulunduğu 2 yardım TIR’ı bölgeye gönderildi. İlçeden 15 gün önce de İHH, Terme Belediyesi, Termeli iş adamları ve Kızılay tarafından toplanan 11 TIR gıda yardımı Halep’e gönderilmişti.

İLÇE HALKINA TEŞEKKÜR

Yardım TIR’ları yola çıkmadan önce Terme Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törende konuşan İnsani Yardım Vakfı Terme Temsilcisi İsa Şahin, “Mazlumlara yardım etmek, bir bebeğin karnını doyurmak, bir çocuğun üzerine battaniye örtmek amacıyla, Terme’de belediyemiz işbirliği ile yardım kampanyası başlattık. Daha önce de İHH ve Terme Belediyesi işbirliğinde 4 TIR gıda yardımını bölgeye göndermiştik. Şimdide bu kampanya dâhilinde özellikle battaniye ve barınma yardım ihtiyaçlarını alıp bunları inşallah kardeşlerimize ulaştıracağız. İlçe halkımızın destekleriyle toplanan malzemeleri uğurluyoruz. Destek veren tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.

CANIMIZ YANIYOR

Suriye'de 5-6 yıldır devam eden savaş nedeniyle 600 bin insanın hayatını kaybettiğini belirten Başkan Kul “Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarla, ateşkes sağlandı. Her zaman muhtaç, mağdur, darda kalmış, zulüm altında, savaş alanında, sıkıntı içerisinde bulunan herkesin yardımına koşan aziz bir milletiz. Dün Balkanlarda bunu yapıyorduk, bugün de bu yardımları Halep’e yapıyoruz. İnşallah bu yardımları Halep’teki kardeşlerimize ulaştıracağız. Canımız yanıyor. Elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Elimizden gelen ne imkân varsa hepsini ortaya koyup yardımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Terme ilçesi Halep Terme Belediyesi ihh Kızılay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert