Terme’ye Otomatik Gözlem İstasyonu Kurulacak
Reklamı Geç
Advert
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Terme’ye Otomatik Gözlem İstasyonu Kurulacak
16.05.2017 08:38:17

 

Terme’ye Otomatik Gözlem İstasyonu Kurulacak

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Terme ilçesinde Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kuracak.

Meteoroloji 10. Bölge Müdür Vekili Yücel Yüce, Şube müdürü Ali Kesimoğlu ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti.  Samsun’daki  meteorolojik yatırımlar ve verilen hizmetler hakkında başkan Kul’a bilgilendirmelerde bulunan Müdür vekili Yüce, Terme ilçesinde kurmayı planladıkları Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) için yer talebinde bulundu.

DOĞRU VE KALİTELİ VERİ İÇİN

Verilen hizmet kalitesinin yapılacak yatırımlar ile daha da artacağına vurgu yapan müdür vekili Yüce, “Meteoroloji gözlem ağının genişletilmesi projesi kapsamında, Bölge Müdürlüğümüzün sahasında bulunan tüm ilçelerde daha doğru ve kaliteli veri elde edilmesi maksadı ile Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kuracağız. Kuracağımız bu istasyon ile Terme’de tahmin çalışmalarının doğrulaması da yapılacak. Destek ve katkılarından dolayı Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

HER ALANDA FAYDASI OLACAK

Meteoroloji 10. Bölge Müdür Vekili Yücel Yüce’ye ziyareti nedeniyle teşekkür eden Başkan Şenol Kul, Yüce’ye çalışmalarında başarılar diledi. Terme’nin önemli tarım ilçelerinden oluğunu belirten Kul “Terme Belediyesi olarak yaptığımız tüm yatırım ve çalışmalarda hava tahmin raporlarını dikkate alıyoruz. Diyelim ki bir yatırıma başlayacağız, mutlak surette meteorolojik verileri edinip yatırıma o şekilde başlıyoruz. Çünkü yağışlı bir hava tahmini verilince birkaç gün süre ile çalışmalara başlamıyoruz. Nerede ise yüzde 100 düzeyinde bir hava tahmin değerine ulaşan meteoroloji kurumunun yapacağı veri takibi ile çiftçilerimiz de olabilecek her türlü afete karşı önlemlerini alabilecekler. Çalışmanın ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

​Meteoroloji Terme Şenol Kul Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert