Terör örgütü PKK’nın alt kolu TAK eylem çağrısı yaptı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Terör örgütü PKK’nın alt kolu TAK eylem çağrısı yaptı
07.06.2017 08:47:34

 

Terör örgütü PKK’nın alt kolu TAK eylem çağrısı yaptı

​Terör örgütü PKK’nın alt kanadı TAK, 2017 yılı için tehditlerle dolu bir mesaj yayımladı.

Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK)'ın Resmi İnternet Sitesi teyrenbaz.net’te yayınlayan açıklamada PKK'nın alt kanadı TAK, Türkiye'ye yönelik saldırılarını sürdüreceğini açıkça ilan etti.

2016 yılında özellikle Ankara ve Kayseri saldırılarını kendilerinin gerçekleştirdiğini hatırlatan PKK, 2017 yılı için Türkiye'de daha büyük saldırılar planladığını söyledi. “2017’yi Türk Faşizmine haram edeceğiz” başlıklı açıklamada, operasyonların durmaması halinde karar alan, karara ortak olan ve uygulayan herkesi aileleriyle birlikte ortadan kaldırma tehdidinde bulunuldu.

06 Haziran 2017 tarihli Açıklamada şöyle denildi;

Kürdistan ve özgürlük için direnen Kürt halkına karşı politikalarının merkezinde katliam dışında hiçbir şey olmayan sömürgeci faşist TC, girdiği darboğazları saldırılarını arttırarak aşacağını sanmaktadır. Bu gafletin sonu darboğazda boğulmak olacaktır elbet. Ne uluslararası ve bölgesel kirli ittifaklar, ne hainlerin kullanılması, ne ihanet odaklarıyla işbirliği ne de yerli ve ithal çeteler bu sonun gerçekleşmesi önünde engel olabilir.

  Tarihin her döneminde direnme iradesi göstermiş olan Kürt halkı, bu saldırılar karşısında da gereken duruşu sergilemiş, bu duruşta ısrarlı olacağını da ispatlamıştır.

  Tüm zamanlarda faşizm ve sömürgeciliği kendi terörü bitirmiştir. Düşmanın saldırılarıyla almak istediği sonuçlar daha şimdiden tersine çevrilmiştir. Erdoğan ve çetesinin de kaderi budur. Yanlış hesaplar mücadele duvarımıza çarparak kendilerine dönmeye devam edecektir.

  Bayatlamış yöntemlerle bir halkın özgürlük davasına son verebileceğini sananlar kadar gaflet içinde olanlar; TC’yle siyasi, ekonomik, askeri işbirliği içinde olanlardır. Hiçbir siyasi moral değere sahip olmayan, kompleksli, kaba güçten başka bir şeyleri kalmamış Türk egemenleri, yaptıklarıyla insan dışılıklarını gösterdikçe, bu durum bizlere mücadele gerekçesi olmaktadır.

  Tüm dünya bilmelidir ki; TC, tarihten bu yana yaptıkları ile bitirmeye yeminli olduğumuz düşmanımızdır. Kürdistan’da halkımıza yapılanlar savaş, intikam ve eylem gerekçemizdir.

  Halkımıza katliamı, işkenceyi, sürgünü, yakmayı ve tarihi yaşam alanlarımıza ve mekanlarımıza da yıkımı reva görenlerden sorulacak hesabımız var. Türkiye’yi yatırım ve turizm için güvenli bir ülke sananları uyarıyoruz; TC’nin tüm şehirleri, megapol ve metropolleri, turistik alanları bizlerin savaş alanıdır ve eylemlerimiz geçmişten çok daha yoğun olacaktır.

  Savaş kararı verilmiş, fedai bir savaş ordusu kurulmuştur. Bu ordunun adı; Kürdistan Özgürlük Şahinleri(TAK)’dir. Gereklerini düşünerek ve göze alarak başlatmış olduğumuz bu savaşta TC’ye bugüne kadar çok ciddi darbeler vurduk. Bugüne kadar yaptıklarımız başlangıç düzeyindedir.

  Bu savaşın acımasızlık dozajını halkımıza saldıranlar belirledi. Biz de acımasız olacağız. Bu karara en amansız bir bağlılıkla düşmanın üzerine yürüyeceğiz. Özgürlük şahinleri olarak üstün irademiz ve intikam ruhumuzla yürüttüğümüz savaşta kazanacağımıza inanıyoruz. Heyecanla ve tutkuyla savaşanlar olarak bizlere azim veren değerlerimiz; direnişçi ve cesur halkımız ve kahraman şehitlerimizdir.

  Özgür Kürdistan’a ve Başkan’a büyük inançla bütün varlığını bu faşizmle hesaplaşmaya adamış Kürdistan Özgürlük Şahinleri olarak büyük zafer için yerinde ve cevap niteliğinde saldırı eylemlerimiz sürecektir.

pkk tak Kürdistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert