TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belma Nur Kartal’dan Diğer Adaylara Sorular!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belma Nur Kartal’dan Diğer Adaylara Sorular!
28.03.2019 16:06:43

 

TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belma Nur Kartal’dan Diğer Adaylara Sorular!

Türkiye Komünist Partisi TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belma Nur Kartal, Samsun Büyükşehir'in diğer adaylarının kendi aralarında canhıraş bir rekabet halinde olduğunu belirterek, “Tüm adaylar seçmene iskambil kağıdı muamelesi yapıyorlar. Kimin eli daha güçlü, karşı tarafın elini hangi kart zayıflatır gibi ucuz hesaplarla aralarında atışıyorlar.” Diyerek belediye hizmetlerinde halkın çıkarları üzerinde kumar oynanmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Kartal cevaplamaları için diğer adaylara sorular da yöneltti;

CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI MUSTAFA DEMİR’E SORUYORUZ:

Yurttaşın su borcu ne olursa olsun suyu kesilmeyecek diyorsun. Sonra da ekliyorsun, “Parayı tahsil etmeyeceğiz demiyorum ama suyunu kesmeyeceğiz.” Biz diyoruz ki su bir haktır. Suyun kesilmemesi bir seçim vaadi olamaz. Sizse halkı borçlandırarak soyacağınızı kendi ağzınızla söylüyoruz. TKP yasal yükümlülük olan asgari fiyatın üzerinde su bedeli almayacak! Tekrar ediyoruz, elektrik, su birer kamusal haktır, istismar konusu yapılamaz. 

MİLLET İTTİFAKININ ADAYI HAYATİ TEKİN’E SORUYORUZ

Geçen yıl imar affı adı altında vatandaşın oyu satın alınacak, dedin. 24 Haziran seçimlerinde AKP’nin seçim rüşveti olarak Meclisten geçirdiği kamuoyunda kaçak yapı affı olarak bilinen imar affına AKP milletvekilleriyle birlikte imza atıp destekledin. Çöken binaların altında kalanların vebali senin de sırtında. Sizler insanca yaşanabilir konut isteyen halk yerine müteahhitlerin peşinden gidiyorsunuz. İktidarıyla muhalefetiyle halkın çaresizliğini sömürüyorsunuz. TKP Cumhuriyetçilik numarası yapmanıza artık izin vermeyecek! Rantçılarla rantçılık, yobazlarla yobazlık yarıştıranlar halkın yakasından düşmelidir.  

BAĞIMSIZ ADAY ERHAN USTA'YA SORUYORUZ

İktidarın türlü ihalelerinin yıllarca takipçisi oldun. Samsun hızlı tren ihalesini, Türk Telekom'un özelleştirilme ihalesini gündeme getirdin. Hızlı tren yolda kaldı, Türk Telekom yağmalandı. Neden bunlara devletin el koyması aklına gelmedi? Aklına gelmediğinden değildir, sözde "bağımsız" Erhan Usta da aslında patronlara göbekten bağımlıdır. O yüzden de seçim vaadi şeffaflık laflarıyla makyajlanmış bir ihalecilikten ibarettir. Siz, büyük patronlara, şirketlere sözler verirsiniz, öyle kendinizi seçtirirsiniz. TKP, açıkça rantçıları, ihalecileri reddetmektedir. Kişisel çıkarları için halkın kaynaklarına göz koyanlara 'artık bir kenara çekilin!' demektedir

PEKİ, TKP NE Mİ VAAT EDİYOR?

Sorularının ardından TKP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belma Nur Kartal şöyle devam etti;

Önceki gün Samsun Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) bir açıklama yaptı. Samsun'da hane halkı, esnaf ve çiftçi ekonomik krizle boğuşurken elektrik borcunu ödeyemiyor. Borcun faiz bedeli olan 500 milyon lira ise dağıtım şirketlerine aktarılıyor. Mühendis Odası çözümü gösterdi: "Kâr esaslı piyasa politikaları ile özelleştirilen dağıtım şirketleri yeniden kamulaştırılmalıdır”. Bilim ve halkın çıkarları kamulaştırmayı gerektirir. 

TKP olarak Samsun'un Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına soruyoruz, bilimin ve halk çıkarlarının bu gereğini yerine getirebilir misiniz? 

Hayır, çünkü siz ihalecilerin, şirketlerin gemisindesiniz. Biz ise halkımızın gemisindeyiz. Ve biz özelleştirilen kamu hizmetlerini yeniden kamulaştıracağız, halkın haklarını halka teslim edeceğiz.

TKP Samsun Belma Nur Kartal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER