TRABZON ŞEHRİ TRABZONSPOR YÜZÜNDEN GERİ KALDI
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TRABZON ŞEHRİ TRABZONSPOR YÜZÜNDEN GERİ KALDI
14.04.2013 10:38:05

 

TRABZON ŞEHRİ TRABZONSPOR YÜZÜNDEN GERİ KALDI

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Oktay Saral, TDF Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu'nun ziyareti sırasında , çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Saral'ın açıklamaları şöyle: "Trabzon şehri Trabzonspor’dan dolayı geri kaldı. Kayseri’yi de Antep’i de izliyorum. Öyle garip şeyler yaşanıyor ki. Hiçbir ilin plakası kutsanmamışken biz 61’i kutsadık. Bordo-Maviyi kutsadık. Başka renk görmüyoruz. Bu futbol. 
 
TRABZONSPOR GİZLİ ŞİRKE DÖNÜŞTÜ 
 
"Twitter’da selam veriyorum kupayı ne zaman vereceksin diyorlar. Çanakkale ruhuyla ilgili twit atıyorum sen önce kaybettiğin Trabzonspor ruhunu bul diyorlar. Yemediğim küfür kalmadı. Hiçbir makuliyet ölçüsü yok. Ben milli görüşten geldim. Allaha hamdolsun. O görüşü taşıyan bir iki arkadaşım bana öyle mesaj attı ki dedim ki bunlar dinden çıkmış. Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki gizli şirkin olduğu va bir çok namazında niyazında insan gizli şirke yenik düştü. İşte Trabzon’da, Trabzonspor bir ikona dönüştü 61 bir ikona dönüştü. 
 
TRABZONSPOR DA ŞİKE YAPTI
 
"Sen iddia oyununu devam ettirirsen şike vardır. Sen yönetici olarak yapmazsın başkan yapmazsın futbolcular paslaşır skoruna oynar. Ben kulüp başkanlığı da yaptım. Şike yaptık biz. Şike yapmayan bir tane takım yok. Trabzonspor da bunun içerisinde. hatır şikesi deyin. bilmem ne deyin. herkes yaptı. biri 10 yıl önce biri 15 yıl önce kurulduğu tarihinden bize bakın bize bir Diyarbakır geçen yıl küme düşüyordu. Geldi bana adamlar. Ben de bölge hassasiyet var. Falan filan var. Herkes işin zevkinde… Trabzon’da Trabzon’u her alanda geliştirmemiz gerekirken Trabzon Trabzonspor’a 61’e mahkum oldu, kabuğunu kırıp da bir Antep olamadı."
 
 
SARAL KİMDİR?
 
TBMM 'nin milletvekillerini tanıttığı kitapçıkta Saral için şunlar yazıyor: Oktay Saral, 18 Mart 1967'de Trabzon'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Emine'dir. İnşaat Mühendisi; Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Serbest inşaat mühendisliği yaptı. Beş yıl boyunca 1. Amatör Kümede futbol oynadı. 1999 yılında Of Belediye Başkanı seçildi ve bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü. Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı, Ofspor Kulübü Başkanlığı, Kızılay Of Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. İyi düzeyde İngilizce bilen Saral, evli ve 3 çocuk babasıdır.

RADİKAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert