Trabzon'da Öğrenciler Kuş Evi Yaparak Hayvan Sevgisi Örneği Sergiledi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trabzon'da Öğrenciler Kuş Evi Yaparak Hayvan Sevgisi Örneği Sergiledi!
24.03.2018 10:59:53

 

Trabzon'da Öğrenciler Kuş Evi Yaparak Hayvan Sevgisi Örneği Sergiledi!

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde Hasan Ali Yücel İlkokulu, doğal yaşama dikkat çekmek için 154 öğrenci ve velilerinin katılımı ile 'Kuş Evi' projesini hayata geçirdi.

İlkokul öğrencilerine kuş çeşitliliğini öğretmek için başlatılan proje kapsamında yapılan kuş evleri Trabzon'da kuş gözlemi için en uygun yer olarak belirlenen Değirmendere Havzası'na yerleştirildi.

Kuş bilimcileri Hakan Kahraman ve Birol Hatinoğlu’nun katılımıyla, okulda düzenlenen konferansta ‘Trabzon bölgesinde görülebilen kuş türleri, bu türlerin özellikleri ve kuş gözlemi’ hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Topluma hizmet uygulaması kapsamında öğrencilerin bilinçlenmesi ve Trabzon'da yaşayan kuş türleri ile özelliklerini öğrenebilmeleri açısından projenin büyük önem taşıdığını anlatan Hasan Ali Yücel İlkokulu Müdürü Tansu Şen, Osmanlı mimarisi ve İslami eserlerde hayvanların hiçbir zaman unutulmadığını hatırlattı.

Şen, "Mimariye dâhil edilen kuş yuvaları atalarımızdan bizlere örnek alınacak bir hatıra olarak halen yaşamaktadır. Bu geleneği sürdürmek için Hasan Ali Yücel İlkokulu veli ve öğretmenleri kolları sıvadı. İnsanların çevrelerine karşı daha duyarlı olmaları konusunda bir farkındalık yaratmak için bir araya gelen öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ihtiyaç sahibi tüm canlılara yardımı bir insanlık vazifesi olarak görüp bir nebze olsun buna katkı vermek istediler” şeklinde konuştu.

Trabzon kuş evleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burcu     0000-00-00 Evet
GALERİLER
Advert
Advert