Trakya Üniversitesi’nin 28 Şubat’ta açtığı 28 Şubat Zihniyetli Sergi Hala Devam Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trakya Üniversitesi’nin 28 Şubat’ta açtığı 28 Şubat Zihniyetli Sergi Hala Devam Ediyor!
05.03.2019 16:02:19

 

Trakya Üniversitesi’nin 28 Şubat’ta açtığı 28 Şubat Zihniyetli Sergi Hala Devam Ediyor!

Trakya Üniversitesi’nden 28 Şubat’ta açılan IŞIKLAR İÇİNDE "11 SANATÇI/11 IŞIK" ENSTALASYON SERGİSİ'ne Edirneli Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Partiler duyarsız kaldı.

Edirne Cihannüma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Hayrat Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Birlik Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları; Edirne Saadet Partisi, Edirne Ak Parti gibi siyasi kuruluşlar 28 Şubat tarihinde açılan bu sergiye tepki göstermeyerek 28 Şubat'ın Erbakan'la özdeşleşen anlam ve önemine de duyarsız kaldılar.

28 Şubat tarihinde Erbakan'ın anılması gerekirken inadına Aziz Nesin, inadına Tuncel Kurtiz'in anılması zihinlerde ideolojik olarak algı oluşturulması çabasıdır. "28 Şubat'ta sizin Erbakan'ınınız varsa bizim de 28 Şubat'ta Aziz Nesin'imiz vardır" denilerek üniversiteli gençliğin zihninde operasyon yapılmaya çalışılmaktadır.

Edirne'de 28 Şubat'ta yapılan bu sergiye tepki göstermeyerek siyasi tarihimizde büyük anlam ifade eden bugüne sahip çıkmayan sivil toplum kuruluşlarını ve siyasi partiler sınıfta kaldı.

Duyarlı vatandaşlar, Sivil Toplum Kuruluşların ve Siyasi Partilerin İstanbul ya da Ankara'daki Genel Merkez'lerinin bu konuya duyarlı olacaklarını ümit ediyor.

Haberimizin ardından söz konusu serginin Trakya Üniversitesi’nin resmi web sitesinin ana sayfasından kaldırılmıştı.

https://www.trakya.edu.tr/news/-isiklar-icinde--11-sanatci-11-isik--enstalasyon-sergisi

28 Şuba Trakya Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih     2019-03-06 Hayrat Vakfı iman hizmeti ile ilgilenen bir kuruluş. Böyle siyasi meseleler ile uğraşması abesle iştigal olurdu bence. Şimdiye kadar sadece bir iki kere çok karışık siyasi seçimleden önce siyaset yapmak için değil ülkenin birlik ve beraberliği için basın duyurusu yaparak Cumhurbaşkanına destek çağrısı yapmıştır. Ben yıllardır mensuplarını severim ve görüşürüm. Başkada siyasetle uğraştıklarını görmedim. Varsa yoksa ümmetin imanını kurtarmak. Beni de yıllar önce Allah'ın izniyle kurtardıkları gibi
GALERİLER