Trifokal Lens Tedavisi İle Görüş Kalitesi Artıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trifokal Lens Tedavisi İle Görüş Kalitesi Artıyor
08.02.2019 15:48:01

 

Trifokal Lens Tedavisi İle Görüş Kalitesi Artıyor

Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir, Trifokal lens tedavisi ile yakın ve uzak gözlüklerinden kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi. 

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir, yakın, uzak gibi mesafeler için görme sorunu yaşayanlara seslendi.

Hayatı bulanık değil net görün diyerek mesaj veren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir, "Trifokal lens göz içi uygulaması ile gözlüksüz hayatı net görebilirsiniz" dedi.

TRİFOKAL LENS NEDİR

Trifokal lens göz içi uygulaması  ile ilgili bilgi veren Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Talha Özdemir, "Trifokal lens üç odaklı lens demektir. Üç odaktan kastımız nedir diye cevap verirsek; Okuma mesafesi yani 30-35 santimetre mesafe ikinci mesafemiz 60 cmlik mesafedir. Diğer üçüncü odak mesafeside uzak mesafedir buda 60 santimden uzak mesafelere denir. 

Trifokal lensi uzağı yakını göremeyen hastalara uyguladığımız göz içi lenstir. Hastanın astigmatı da var ise bu mercek ile düzeltmekte mümkündür.

KİMLERE UYGULANIR

Trifokal lenslerin; lazerle düzeltilemeyecek kadar yüksek miyop, hipermetrop veya astigmatı olanlar, kornea kalınlığı lazere izin vermeyenler, kataraktlı ve yüksek kırılma kusurlu hastalar ve göz numarasının ilerlemediği sabit olduğu hastalara uygulanabileceğini söyleyebiliriz. Bu tedavi öncesinde hastanın detaylı bilgilendirilmesi, göz içi lens ölçümlerinin gelişmiş cihazlarla hesaplanması çok önemlidir. Bunun için bu tedavinin sağlıklı olabilmesi için uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir" diye konuştu.

 

Trifokal lens hipermetrop miyop astigmat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER