Trt bir türlü temizlenemiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trt bir türlü temizlenemiyor!
30.01.2018 10:40:32

 

Trt bir türlü temizlenemiyor!

TRT, TSK’nın Afrin Zeytin Dalı Operasyonu haberi sırasında “sivilleri bombalıyor” diyen spikerin yayından çekildiğini bildirdi.

TRT canlı yayınında Afrin operasyonuna ilişkin sunduğu haber sırasında iki kez TSK'nın sivilleri bombaladığını anons eden haber spikeri Tuğba Dalkılıç, yayından çekildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Afrin’deki Burseya Dağı’nın TSK ve ÖSO güçlerince alınmak üzere olduğunu söylediği sırada yapılan canlı yayında, spiker Tuğba Dalkılıç şunları söyledi: “Muhabirlerimiz çok önemli bilgiler verdi. Mesela az önce Bülent Çulcuoğlu hemen çatışmaların yaşandığı bölgeden dedi ki, ‘TSK, sivillere işte bu noktadan saldırıyordu.’ Özellikle başından beri diyoruz ya, TSK stratejik nokta Burseya Dağı. Özellikle TSK, oradan sivil halka bombardıman gerçekleştiriyor, saldırıyordu.”

Dalkılıç daha sonra Twitter üzerinden yaptığı hata için özür dileyerek, aslında PKK diyeceğini ancak yanlışlıkla TSK dediğini ifade etmişti.

TRT de yaşanan haber skandalının ardından spiker Tuğba Dalkılıç hakkında inceleme başlatılırken, kurumdan olaya ilişkin açıklama geldi.

TRT Haber'den konuya dair yapılan açıklama şöyle:

"28.01.2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır. Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz." 

TRT TSK Tuğba Dalkılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert