Trump
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Trump
11.11.2016 10:06:18

 

Trump

20 Ocak 2017 tarihinde yapılacak yemin törenine kadar ABD Başkanlığını Barack Obama’nın sürdüreceğini ve 21 Ocak 2017 itibariyle Donald Trump’ın resmen göreve başlayacağını her şeyden önce bilmemiz gerekiyor. Zira ABD Yönetim sistemi bizde ki gibi değil.

Donald Trump’ın Başkan seçildiği kesinleşirken beraber California eyaletinin ABD’den ayrılmak istediği dillendirildi. ABD’nin bir çok kentinde de Donald Trump aleyhtarı gösteriler de başlamış oldu. Donald Trump’ı Başkan olarak kabul etmediklerini ifade eden Hillary Clinton taraftarları sokaklara indi. Özellikle göçmenler, Hispanikler, liberaller ve Müslümanlar gibi Trump’ın kampanya sürecinde olumsuz sözler sarf ettiği gruplardan oluşan protestocular, “Benim başkanım değil”, “Hiçbir milyarder işçiler için savaşmaz”, “Trump’ı durdurun”, “Trump’a, ırkçılığa ve savaşa hayır” gibi pankartlarla yürüdü.

Donald Trump Başkan seçilmesinin kesinleşmesinden saatler sonrası ise ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Seçimleri kazanan Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’a Barak Obama’nın görevi teslim etmesi için 2 ay civarında bir süre olduğunu belirterek, “Bu süre içerisinde ayağımızı gaz pedalından çekmeyeceğiz.” dedi.

Mark Toner’e “Kendi politikalarınızı yeni kurulacak hükümetin politikalarıyla uyuşmayacak olmamasına rağmen devam ettirecek misiniz?” şeklinde bir soru yöneltildi. Bu soru üzerine ise Toner, ‘‘Bu geçiş sürecinin bir parçasıdır. Onlarla birlikte çalışacağız. Elimizden geldiği kadar onların ilgisini çekecek bütün konularda bilgilendirmelerde bulunacağız.” dedi.

Başkanlık Seçimlerinden bir gün önce Newsweek’ın bayilerine dağıttığı Başkan Clinton özel sayısı ise dikkate şayan!

ABD’de ki seçim döneminde Yahudi medyası tarafından Hillary Clinton Başkan algısı üzerine çalışıldı. Yahudi Medyası ABD’de adı konulmamış bir Medya Karteli. Haliyle ABD Halkına sürekli olarak mevcut sistemin devamı için algı operasyonları yapıldı…

Ama oyun tutmadı!

Kaybeden sadece Hillary Clinton mu?

Kesinlikle HAYIR!

Cumhuriyetçi George Bush’un politikalarından ve komedilerinden illallah eden ABD Halkının Barack Obama’ya bel bağlaması ile başa geçen Demokratlar 8 yıllık süreçte ABD’nin gerek iç siyasetinden gerekse dış siyasetinde çamura saplanma değil, Tabiri caizse Bataklık içinde debelenmesi sonucunda ABD halkı tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.

8 Yıllık dönem içerisinde Hillary Clinton’un ABD’nin Dış işleri Bakanlığı yaptığını da unutmayalım!

Bu kadar Algı operasyonları ile Yahudi Medya/Kartel/Lobileri tarafından desteklenen Hillary Clinton neden kaybetti?

Sorunun cevabı çok basit aslında. Siz gökdelenleri görürsünüz! ABD Halkı ise her gün 1 metre önlerinde yürüyen sokak aralarında yatan evsizleri. Onlarca yapılan algı operasyonları ABD halkının yaşadığı sıkıntıları bertaraf etmediği gibi bu algı operasyonları 8 yıllık Demokratların politikalarından illallah eden halkın tepkisine neden oldu. Bu tepki de Donald Trump’ın sandıkta Hillary Clinton’u ezmesine sebep oldu. ABD Başkanlık seçimleri tarihinde hiç bir Başkan Adayı Donald Trump kadar ezici bir çoğunlukta oy almadı. ENTERESAN!

Riski görebiliyor muyuz?

Donald Trump Politikalarını önümüzde ki günlerde çok tartışacağız ancak Halkın ciddi anlamda bu kadar kesin çizgilerle ayrışmış olması, Demokratların yani Barack Obama hükümetinin başkanlığı bırakacağı 20 Ocak 2017 tarihine kadar hız kesmeden politikalarına devam edecek olması, Demokratlarla birlikte kaybeden ve hırçınlaşan Yahudi Medya/Kartel/Lobileri ile ABD uzun bir müddet eski ABD olmayacaktır.

Şu anki ABD halkının bir kısmının sokağa dökülmesini ise bizim 17/25 Aralık sürecinde Gezi olaylarında sokaklara dökülüp tencere tava çalınmasına benzetiyorum. Türkiye’de uygulanmak istenen senaryo şimdilerde ABD’de gerçekleşiyor. Bu çekişme FBI ve CIA arasında ki çekişmeyi biraz daha su yüzüne çıkaracaktır.

21 Ocak’a kadar ki süreçte YANLIŞLIKLA! ABD’de halkın üzerine ateşler açılabilir, Ya da yine YANLIŞLIKLA! ABD’de büyük felaketler olabileceği gibi 21 Ocak sonrası Beyaz Saray ile Pentagon arasında YANLIŞ ANLAŞILMALAR! Neticesinde büyük askeri hatalar yapılabilir.

Türkiye olarak bizlerde bu süreci dikkatlice takip ederken, Yahudi’nin kendi yumurtasını pişirmek için Dünyayı ateşe vermekten hiç bir zaman sakınmayacağını unutmadan 8 Kasım’a kadar Türkiye süreci’de son çeyrekte 21 Ocak’a kadar stabil olarak devam edecektir…

Orhan SARIKAYA

Donald Trump abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert