TÜBİTAK’IN VARLIĞINI ÖNEMSİYORUZ
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TÜBİTAK’IN VARLIĞINI ÖNEMSİYORUZ
24.07.2013 07:51:56

 

TÜBİTAK’IN VARLIĞINI ÖNEMSİYORUZ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK'ın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’a bir mesaj göndermiştir.

Başbakan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer vermiştir:
 
"Günümüzün kalkınmış ülkeleri eğitime, ar-ge’ye, bilime, teknolojiye büyük değer atfetmekte, bilgi üretmek, teknoloji üretmek suretiyle dünyada saygın bir yer edinmektedirler.
 
Hiç şüphesiz, geleceğin dünyasında bu durum çok daha büyük bir anlam ve geçerlilik kazanacak; ülkeler, toplumlar bilgiye ulaşma, bilgiyi üretme kapasiteleri oranında bir güce kavuşacaklardır.
 
Bu bakımdan geleceğin dünyasında sağlam ve itibarlı bir yer edinebilmemiz için bilimsel çalışmalara ağırlık veren, teorinin yanı sıra deneysel çalışmalarla da kendini kanıtlayan bir ülke olmamız gerekir.
 
Bu noktada, ülkemizin ve milletimizin en önemli teminatlarından biri TÜBİTAK’tır.
 
Hükümet olarak, ülkemizin iftihar ettiği kurumların başında gelen TÜBİTAK’ın varlığını son derece önemsiyor ve destekliyoruz.
 
İnanıyorum ki, TÜBİTAK yeni fikirleri desteklemek, milli teknolojilerin geliştirilmesini, verimli ve nitelikli projelerin ortaya çıkmasını sağlayarak ülkemizin saygınlığının artmasına değerli katkılar sunacaktır.
 
Ülkemizde bilime ve bilimsel çalışmalara öncülük eden Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun kuruluş yıldönümünü kutluyor, size ve kurum mensuplarına çalışmalarınızda başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER