TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilciliği Açıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilciliği Açıldı!
02.01.2018 12:11:56

 

TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilciliği Açıldı!

RİZE’nin Ardeşen ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 8’inci ilçe temsilciliği binası düzenlenen törenle açıldı.

TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilciği açılışı için ilçe Belediye Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, TÜGVA Rize İl Temsilcisi Muhammet Yıldız, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, AK Parti Rize Eski İl Başkanı Yılmaz Katmer siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclis üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde konuşan TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcisi Rıfat Şamlıoğlu katkı sunanlara teşekkür ederek “Geçmişinden, kültüründen, medeniyetinden bihaber olan nesil ne kendi geleceğini tayin edebilir ne de ülkemizin geleceğine katkıda bulunabilir. Bizler bu yolda emin adımlarla ilerleyen gençler olacağız, Olacağız ki, vatanımız var olsun, bayrağımız göklerden inmesin, devletimiz sağlam olsun ve milletimiz yaşasın” dedi.

‘BU GENÇLERE BU DÜNYAYI TESLİM EDECEĞİZ’

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal da gençlik teşkilatlarının faydasına inanan biri olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Siyasete gökten zembille inen birisi olmayan, tabandan çekirdekten yetişerek başta Milli Gençlik Vakfı olmak üzere farklı farklı cemiyetlerde, vakıflarda ve derneklerde pişmiş biri olarak bu kuruluşların ne anlama geldiğini çok iyi bilen birisiyim. Gençlerimizi bu anlamda madden ve manen desteklemek birinci önceliğimiz ve görevimizdir. Bizden sonra gelecek olanlar bugünün gençleridir. Biz bu gençlere bu dünyayı teslim edeceğiz. Bu dünyada söz sahibi olacak olanlar siz gençlersiniz. Sizler de nasıl bir dünya bırakırsanız sizden sonrakilere de öyle bir dünya teslim edeceksiniz. Ne kadar çok kendinizi iyi yetiştirirseniz, modern bilimin gerekleriyle kendinizi iyi donatırsanız o kadar daha etrafınıza aydınlık saçarsınız. Dolayısıyla biz TÜGVA gençliğinin aklını başkasının emrine sunmayan, kim ne derse desin bilmiş olduğu doğru istikamete gitmekten çekinmeyen, iradeli, muktedir, ayakta durabilen omurgalı gençler olmasını istiyoruz”

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek TÜGVA Ardeşen İlçe Temsilcilik binasının açılışı yapıldı.

​TÜGVA Ardeşen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert