Tügva İlkadım İlçe Temsilciliğinden Sosyal Farkındalık Projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tügva İlkadım İlçe Temsilciliğinden Sosyal Farkındalık Projesi
12.02.2020 15:18:37

 

Tügva İlkadım İlçe Temsilciliğinden Sosyal Farkındalık Projesi

Türkiye Gençlik Vakfı İlkadım Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü, İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu öğrencileri ile birlikte anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Soğuk havaların hâkim olduğu bu günlerde sokak hayvanları ile ilgili İlkadım ilçesinde pek çok etkinlik gerçekleştiren TÜGVA İlkadım İlçe

Temsilciliği bu sefer ortaokul öğrencileriyle beraber ‘Kuş Yuvası’ etkinliğini gerçekleştirdi. İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu Medeniyet ve Değerler Kulübü faaliyetleri kapsamında, sokak hayvanları ile ilgili farkındalık oluşturarak toplumun bu konudaki duyarlılığını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen

çalışmada öğrenciler hem eğlendiler hem de sokak hayvanlarıyla ilgili örnek bir etkinlik gerçekleştirdiler. Ayrıca atık pet şişelerin değerlendirilmesi hususunda gerçekleşen faaliyetle dikkat çektiler.

Öğrenciler öncelikle Tügva İlkadım İlçe Temsilciliği üyeleriyle beraber atık pet şişeleri dezenfekte ettiler. Beraberinde bu pet şişeleri boyadılar ve üzerlerine isimlerini yazarak içlerine yuva malzemeleri doldurdular. Ardından okulun çevresinde belirlenen alanlara asarak etkinliği sonlandırdılar.

Etkinliği değerlendiren Tügva İlkadım İlçe Temsilcisi Mustafa Selim ALTINIŞIK ‘soğuk havalarda sokak hayvanları için sıcak gönüllerini ortaya koyan ortaokullu kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Lise ve ortaokullarda kulüplerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz faaliyetlerde topluma; ‘çevresine karşı duyarlı, milli ve manevi değerlere sahip, azimli ve kararlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz’ dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu TÜGVA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert